ikonka GDYNIA - Plaża Śródmieście

Informacje o atrakcji turystycznej

GDYNIA - Plaża Śródmieście
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża Śródmieście

Plaża Śródmieście jest jedną z 4 strzeżonych plaż Gdyni (na odcinku 200 m). Zgodnie z nazwą znajduje się w centrum miasta, w pobliżu Mola Południowego i skweru Kościuszki. Ratownicy pojawiają się od końca czerwca do końca sierpnia. Plaża posiada pełną infrastrukturę z przebieralniami, natryskami, wypożyczalnią leżaków i innego sprzętu oraz płatnymi toaletami. Bezpośrednio przy plaży znajduje się duży plac zabaw dla dzieci i kilka punktów gastronomicznych. Na wakacjach rozkładane są dodatkowe atrakcje oraz organizowane różne imprezy i gry sportowe. Plaża zarządzana jest przez Gdyńskie Centrum Sportu.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Gdynia - Plaża Śródmieście
format D: N 54.515677°,   E 18.550754°
format DM: N 54° 30.94062',   E 18° 33.04524'
format DMS: N 54° 30' 56.44'',   E 18° 33' 02.71''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdynia w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdynia wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  26 stycznia 2016

Plaża nie pozbawiona wad, ale ładna, czysta i bardzo szeroka. Niestety we wrześniu cały początkowy pas brzegu był zanieczyszczony przez obrzydliwe glony. Super jest plac zabaw zaraz na początku plaży. Bardzo dużo urządzeń do zabawy, na sporej powierzchni, ale ludzi jest tak wiele, że i tak mieliśmy poczucie tłoku. Długo tu nie posiedzieliśmy, bo spieszno nam było do morza, a przez wspomniane glony w pobliżu nie było dostępu do wody, więc musieliśmy się rozłożyć spory kawałek dalej i już tutaj nie wracaliśmy. Gastronomia bezpośrednio przy plaży jest skromna, naliczyłem 2 restauracje i 1 kawiarnię, ale niedaleko jest molo południowe i tam mnóstwo różnych barów. Niestety moje wyjście za głupimi lodami trwało z pół godziny, bo oprócz przejścia w obie strony, ok. 15 minut stałem w kolejce i to nie było przyjemne. Trudno mi sobie wyobrazić jak to wygląda w sezonie, być może jest tu otwieranych więcej punktów sprzedaży albo trzeba kupować dalej, tylko że wtedy wróciłbym z roztopioną papką zamiast lodów. Jednak plac zabaw i świetne usytuowanie zatarły ten mankament.
Do głównych atrakcji Gdyni jak akwarium/oceanarium, Muzeum Marynarki Wojennej, Dar Pomorza, ORP Błyskawica mamy z plaży rzut beretem.
Można się też wybrać stąd na spacer bulwarem nadmorskim jak i na pobliską Kamienną Górę, która rzuca cień koniec plaży i skąd podobno rozciąga się ładny widok na Bałtyk. My przeszliśmy się bulwarem. Jest to bardzo urokliwy deptak nad samym morzem, który poza 2 lokalami na początku plaży pozbawiony był obiektów komercyjnych. Doszliśmy nim do jakiejś drogi dojazdowej, a za nią była fajna restauracja Barracuda z barem na zewnątrz serwującym smażone ryby. Tutaj więc posililiśmy się w całkowitym spokoju. Bar mogę polecić - szybko i całkiem smacznie.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
wrzesień 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
50
Zgłoś naruszenie zasad