ikonka GDYNIA - Plaża Orłowo

Informacje o atrakcji turystycznej

GDYNIA - Plaża Orłowo
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża Orłowo
Orłowo to nadmorska dzielnica Gdyni granicząca z Sopotem. Do 1935 r. było odrębną miejscowością docenioną m.in. przez Jana III Sobieskiego, Augusta II Mocnego i Stefana Żeromskiego, którzy tu przebywali. Dom pisarza zamieniono na muzeum. Nieopodal malowniczego Klifu Orłowskiego znajduje się przystań morska dla rybaków, molo oraz plaża, a do Zatoki Gdańskiej wpływa tu strumyk Kacza. Pierwszy pomost postawili w Orłowie Niemcy w czasie I wojny św., potem Polacy znacznie go rozbudowali do prawdziwego molo (aż 430 m). W 1949 r. zniszczył go sztorm, a potem wyremontowano tylko jego część o długości 180 m. Gruntowne odnowienie miało miejsce w 2007 r. Podobnych działań nie podjęto wobec powstałych w latach międzywojennych Łazienek, które niedawno rozebrano z powodu katastrofalnego stanu.
Plaża orłowska jest strzeżona na odcinku prawie 200 m od końca czerwca do końca wakacji. Przy plaży od 1996 r. działa Scena Letnia Teatru Miejskiego w Gdyni.
Dojazd trolejbusem nr 26, Szybką Koleją Miejską (przystanek jest 600 m plaży), samochody parkują na pobliskim parkingu przy ul. Orłowskiej.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Gdynia - Plaża Orłowo
format D: N 54.480179°,   E 18.564108°
format DM: N 54° 28.81074',   E 18° 33.84648'
format DMS: N 54° 28' 48.64'',   E 18° 33' 50.79''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdynia w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdynia wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  22 stycznia 2016

Miejsce odwiedzone w deszczowy dzień tuż przed nadejściem jesieni, więc jak na plażę w niezbyt optymalnej porze. Niemniej jednak spodobało nam się bardzo. Orłowo ma swój niepowtarzalny klimat.
Już dojazd robi wrażenie - droga prowadzi z górki wprost ku Bałtykowi - to chyba rzadki widok w Polsce, a przynajmniej nie ma czegoś takiego w popularnych nadmorskich miejscowościach, gdzie zasłaniający wszystko pas zakrzaczonych lub zalesionych wydm jest standardem. Przy morzu nie ma jednak gdzie zaparkować, więc wróciliśmy na darmowy parking widziany wcześniej na górce.
Po środku dość szerokiej plaży znajduje się piękne molo. Widać z niego Bałtyk z rozległym pasem nabrzeża i jest to dość szczególny widok. Nieopodal mamy bowiem wspaniały klif, a przed nim przystań rybacką z kamienistymi cyplami, zalesione wzgórze oraz ujście małej rzeczki. Nie przypominam sobie też abym gdzieś nad Bałtykiem widział rosnące na plaży drzewa.
Dookoła kompletnie brak budek i straganów, ale to pewnie kwestia posezonowej pory.
Zaplecze gastronomiczno-kawiarniano-piwne bardzo skromne i może dlatego jest to spokojne miejsce, bez hałaśliwych tłumów. Przy plaży stoi tylko 1 lokal, ale za to porządnie wyglądająca tawerna z dużym, otwartym ku morzu tarasem na piętrze. Za nią jest Muzeum Żeromskiego z własną kawiarnią, a kawałek dalej restauracja. Jeśli są jakieś inne to nieco oddalone. Dla dzieci jest mały plac zabaw przy molo, dla starszych alejki z ławkami.
Super miejsce na odpoczynek i spacery!


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
wrzesień 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
50
Zgłoś naruszenie zasad