ikonka ORZECHOWO - Miejscowość nadmorska

Informacje o atrakcji turystycznej

ORZECHOWO - Miejscowość nadmorska
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość nadmorska
Orzechowo to wieś letniskowa nad Morzem Bałtyckim, położona ok. 4 km na wschód od Ustki. Przepływa przez nią strumień Orzechowa (zwany Orzechówką), który wpada do Bałtyku przecinając wysoki na 25 metrów klif. W XIX wieku w orzechowskich lasach bukowych lubił przebywać pruski kanclerz Otto von Bismarck, wypoczywający w Ustce. Obecnie głównym obiektem wsi jest ośrodek wypoczynkowy Nadleśnictwa Ustka - "Leśnik". Nadleśnictwo jest też wykonawcą leśnej ścieżki dydaktycznej "Orzechowska Wydma", kącika edukacji przyrodniczo - leśnej oraz wieży przeciwpożarowo-widokowej.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Orzechowo - Miejscowość nadmorska
format D: N 54.598384°,   E 16.916424°
format DM: N 54° 35.90304',   E 16° 54.98544'
format DMS: N 54° 35' 54.18'',   E 16° 54' 59.13''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Orzechowo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Orzechowo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  25 sierpnia 2015

W Orzechowie byliśmy 2 razy i spędziliśmy po kilka godzin. Dla wypoczywających w Ustce jest to świetne miejsce na oderwanie się od tłumów i zgiełku, ale na dłuższy pobyt jak dla mnie nie nadaje się. Podjeżdżaliśmy zawsze autem pod ośrodek wczasowy w lesie. W okolicy nie widać innych miejsc noclegowych. W ośrodku znajduje się wysoka wieża widokowa, a przy niej rozpoczyna się szlak na mało znaną wydmę Orzechowską. Przed ośrodkiem działa sklep spożywczy, w którym serwują dobrą kawę. Są jeszcze ze 2 toi toi'e i poza tym nie ma tu innej infrastruktury. Być może można korzystać ze stołówki ośrodka, ale nie sprawdzaliśmy tego.
Na plaży do południa ludzi bardzo mało, potem plażowiczów przybywa, a wraz nimi samochodów (głównie mieszkańców Słupska), co nieco utrudnia zaparkowanie auta, ale można swobodnie zostawić go wzdłuż drogi.
Poza spokojem, plażę wyróżnia malowniczy klif oraz wpadająca do morza rzeka. Podobało mi się tu bardzo - wspaniale widoki, a rzeczka pełna kamieni stwarza dzieciom okazje do zabawy np. w budowanie tamy, mogą się też wspinać się na klif.
Jest tu zupełnie inny klimat niż w Ustce i naprawdę warto przyjechać choćby na chwilę, wytrwalsi mogą spokojnie przejść spacerem z Ustki.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad