ikonka KLUKI - Wieża widokowa

Informacje o atrakcji turystycznej

KLUKI - Wieża widokowa
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wieża widokowa
Wieża widokowa stoi nad brzegiem jeziora Łebsko, ok. 1 km od zabudowań wsi Kluki. Roztacza się z niej widok na Słowiński Park Narodowy, trzecie największe jezioro w Polsce i ruchome wydmy, zarówno Czołpińską, Łącką jak i strefę nie udostępnioną dla ruchu turystycznego. Pod wieżą znajduje się przystań statków kursujących z Rąbki. Wstęp bezpłatny.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kluki - Wieża widokowa
format D: N 54.683206°,   E 17.35687°
format DM: N 54° 40.99236',   E 17° 21.4122'
format DMS: N 54° 40' 59.54'',   E 17° 21' 24.73''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kluki w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kluki wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  16 maja 2015

Będąc w skansenie w Klukach warto zarezerowować sobie z pół godzinki na odwiedzenie pobliskiej wieży widokowej. Wystarczy podjechać do końca asfaltowej drogi, zostawić auto na darmowym parkingu i podejść kawałek na piechotę. Szeroka trawiasta ścieżka między bagnistym terenem prowadzi wprost do wieży i pomostu na jeziorze Łebsko.
Wieża przypomina z wyglądu tę w Rąbce, jest tak samo wysoka i choć stoi w większym oddaleniu od jeziora to oferuje bardziej unikatowe widoki, ze względu na położenie naprzeciw pasma nadmorskich wydm. Jest ono jednak dosyć daleko, więc przydaje się lornetka.
Jezioro jest ogromne i robi wrażenie, widać szuwary i trawiaste wysepki, ale o dziwo nie zaważyłem żadnego ptactwa. Z wieży można przejść się nad samą wodę po drewnianym pomoście, z którego łowią ryby wędkarze. Również i tu są fajne widoki.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad