ikonka USTKA - Usteckie Krówki u Rybaka Mistrala

Informacje o atrakcji turystycznej

USTKA - Usteckie Krówki u Rybaka Mistrala
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Usteckie Krówki u Rybaka Mistrala
Ustecki krówki są przygotowywane i pakowane ręcznie. Sprzedaje się je w kawiarni Cafe Mistral, która oferuje również kawy i desery. Krówki występują w 4 smakach: klasyczne, czekoladowe, kawowe i sezamowe. Podobno są tu organizowane zajęcia edukacyjne dla dzieci. Lokal jest czynny codziennie w godz. 10:00-20:00.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Ustka - Usteckie Krówki u Rybaka Mistrala
format D: N 54.584735°,   E 16.857221°
format DM: N 54° 35.0841',   E 16° 51.43326'
format DMS: N 54° 35' 05.05'',   E 16° 51' 26.00''
pytajnik
Adres:
Mistral - ul. Kaszubska 9, Ustka, tel. 501 527 578

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Sprawdzone i polecane
Smażalnia "Pod Rybką"

Zasada, że dobrej ryby warto szukać w porcie, w Ustce się potwierdza. Stoją tutaj w rzędzie 3 smażalnie, z których sprawdziliśmy pierwszą od prawej. To niepozorny bar ze stolikami pod namiotem. Dorsz jest przepyszny - gruby, soczysty i dobrze wypieczony!

Lokalizacja:   Ustka, ul. Marynarki Polskiej 3 - pokaż na mapie
Kontakt:   -

Sprawdzone i polecane
Smażalnia "Przystań Rybaka"

Druga, świetna smażalnia mieści się z boku parku Chopina, przy jednej z dróżek na promenadę. Sprawdzona podczas dwóch pobytów w Ustce. Tutaj można dostać rzadką rybę - turbota. Jest rewelacyjna!

Lokalizacja:   Ustka, ul. Chopina 6 - pokaż na mapie
Kontakt:   -

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  21 kwietnia 2015

Tekturowe karteczki z prezentacją regionalnych atrakcji, które można ostatnio coraz częściej spotkać na wieszakach w różnych miejscach to dobry sposób na rozpropagowanie wśród turystów ciekawych miejsc. Jednak nie zawsze tak jest. W Ustce trafiliśmy na kartonik "Cukierki u Rybaka Mistrala. Szukasz ciekawego miejsca, do którego mógłbyś wybrać się ze swoim dzieckiem? Zajrzyj więc do pierwszej i jedynej manufaktury cukierków w Ustce zajmującej się wytwarzaniem słodkości z kwasami Omega-3 [..] Pokaż dziecku, jak wytwarza się cukierki i przekonaj się, że słodycze mogą być nie tylko smaczne, ale i zdrowe!". Brzmi nieźle, więc postanowiliśmy odwiedzić cukiernię.
Znajduje się ona w bocznej alei głównej ulicy biegnącej od plaży. Weszliśmy do bardzo ładnej szachulcowej chaty i zapytaliśmy o fabrykę cukierków, jak i kiedy możemy ją zwiedzić itp. Pani za ladą wybałuszyła oczy ze zdziwienia - owszem, robią tu krówki ale nic się nie ogląda czy zwiedza! Nie potrafiła też wytłumaczyć dlaczego reklamują się w sposób wprowadzający turystów w błąd. W cukierni nie ma kompletnie nic dla dzieci, oczywiście poza cukierkami i ciastkami.
Cóż, syn krówek nie lubi, ale inne słodkości owszem i napalił się na kremówkę za 7 czy 8 zł. Nam jednak przeszła już ochota na zakupy tutaj szczególnie, że paczka 5 sztuk (100 g) tych krówek kosztuje 5 zł. Kupiliśmy je, bo skoro są takie wyjątkowe z kwasami omega i w ogóle, to warto spróbować. Jęczącego dzieciaka wyprowadziliśmy prawie siłą, bo pamiętałem że obok była inna cukiernia połączona ze spożywczakiem. I tam kupiliśmy prawie identyczną kremówkę a do tego pączka i bochenek chleba za te same pieniądze!
Tak więc, jak dla mnie nie ma po co zawracać sobie głowę takimi miejscami, chyba że ktoś jest smakoszem krówek, bo temu że są smaczne nie można zaprzeczyć. Wydaje mi się jednak, że to zasługa ich świeżości, bo poza tym nie widać w nich nic specjalnego, a w składzie wcale nie ma kwasów omega: cukier, syrop glukozowy, mleko w proszku, śmietanka, masło, cukier waniliowy.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
22
Zgłoś naruszenie zasad