ikonka SMOŁDZINO - Muzeum Przyrodnicze

Informacje o atrakcji turystycznej

SMOŁDZINO - Muzeum Przyrodnicze
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Muzeum Przyrodnicze

Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie ma za zadanie przybliżać faunę i florę Słowińskiego Parku Narodowego. Istnieje już od 1974 roku i od tego czasu przechodziło wiele modernizacji. Obecnie oferuje ekspozycję poświęconą 5 ekosystemom parku: morzu, wydmom, plaży, lasom, jeziorom oraz archeologiczną z przedmiotami codziennego użytku dawnych mieszkańców Pomorza. Placówka prowadzi również zajęcia edukacyjne z prelekcjami multimedialnymi. Muzeum otwarte jest przez cały rok, w sezonie (1.05-30.09) w godz. 9:00-17:00, po sezonie tylko w dni powszednie w godz.7:30-15:30.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Smołdzino - Muzeum Przyrodnicze
format D: N 54.661559°,   E 17.218066°
format DM: N 54° 39.69354',   E 17° 13.08396'
format DMS: N 54° 39' 41.61'',   E 17° 13' 05.04''
pytajnik
Adres:
Muzeum Przyrodnicze - ul. Mostnika 1, Smołdzino, tel. (59) 811 72 04

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Smołdzino w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Smołdzino wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  19 lutego 2015

Muzeum mieści się w ładnym szachulcowym budynku. Do zwiedzania jest 4 czy 5 sal na 2 kondygnacjach. Nie grzeszy ono innowacyjnością, jednak nie można powiedzieć, że jest staroświeckie. Dominują wypchane zwierzęta, tablice edukacyjne i fotografie, ale zastosowano kilka ciekawych rozwiązań. Np. drzewa występujące na terenie Słowińskiego Parku Narodowego zaprezentowane zostały w postaci prawdziwych, kilkumetrowych pni ułożonych obok siebie, a najważniejsze miejsca i elementy parku można wyszukać i wyświetlić za pomocą pulpitu z przyciskami na wiszącej mapie z diodami.
Uwagę zwraca fragment lasu ze zwierzętami w postaci realistycznej dioramy. Tablice są czytelne i dobrze opracowane graficznie, można znaleźć kilka ciekawostek. Zdjęcia w pełni oddają uroki okolicy.
Informacje można też pozyskiwać z terminala komputerowego, umieszczonego na wysokości głowy dziecka.
Ogólnie jest całkiem nieźle, a opłaty bardzo niskie, warto więc wstąpić na chwilę, aby poznać przyrodę unikatowego na skalę europejską obszaru, tym bardziej, że muzeum położone jest po drodze do głównych atrakcji tej części Pomorza (latarni morskiej, wydm i skansenu).


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad