ikonka USTKA - Latarnia morska

Informacje o atrakcji turystycznej

USTKA - Latarnia morska
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Latarnia morska

Latarnia morska w Ustce zbudowano w 1892 roku na miejscu masztu, na który wciągano latarnię olejową z tzw. aparaturą Fresnela. Bez zniszczeń przetrwała do czasów dzisiejszych, zachowując swój neogotycki styl. W 1993 roku została wpisana do rejestru zabytków, a w w 2010 w pełni zautomatyzowana (nie wymaga obsługi). Zimą 2012-13 przeszła remont. Jej administratorem jest Urząd Morski w Słupsku. Składa się z 8-kątnej wieży przylegającej do budynku latarników. Położona jest przy promenadzie, u ujścia Słupi do Bałtyku. Wysokość latarni to niespełna 20 m, a zasięg światła 33 km. Turyści mogą na nią wchodzić odpłatnie od maja do września w godz. 9:00 -17:00 (w ścisłym sezonie do zachodu słońca).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Ustka - Latarnia morska
format D: N 54.587933°,   E 16.855009°
format DM: N 54° 35.27598',   E 16° 51.30054'
format DMS: N 54° 35' 16.56'',   E 16° 51' 18.03''
pytajnik
Adres:
Latarnia Morska - ul. Marynarki Polskiej 1, Ustka, tel. 691 526 176

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Sprawdzone i polecane
Smażalnia "Pod Rybką"

Zasada, że dobrej ryby warto szukać w porcie, w Ustce się potwierdza. Stoją tutaj w rzędzie 3 smażalnie, z których sprawdziliśmy pierwszą od prawej. To niepozorny bar ze stolikami pod namiotem. Dorsz jest przepyszny - gruby, soczysty i dobrze wypieczony!

Lokalizacja:   Ustka, ul. Marynarki Polskiej 3 - pokaż na mapie
Kontakt:   -

Sprawdzone i polecane
Smażalnia "Przystań Rybaka"

Druga, świetna smażalnia mieści się z boku parku Chopina, przy jednej z dróżek na promenadę. Sprawdzona podczas dwóch pobytów w Ustce. Tutaj można dostać rzadką rybę - turbota. Jest rewelacyjna!

Lokalizacja:   Ustka, ul. Chopina 6 - pokaż na mapie
Kontakt:   -

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
kara_78  Autor  Autor: kara_78     Data dodania  22 marca 2015

Ciekawy wygląd i widok z góry. Nie można pominąć będąc w Ustce.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
8 i 10 lat
Data pobytu
sierpień 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
01
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   5 lutego 2015

Ustecka latarnia to ładna, stylowa budowla położona przy promenadzie, nad samym morzem, więc każdy odwiedzający miasteczko powinien do niej wstąpić. Wieża przypominająca zamkową, nie jest zbyt wysoka, ale wystarczająca aby ponapawać wzrok nadmorskim krajobrazem. Szczególną zaletą jest możliwość podziwiania z niej zachodu słońca, bo jest otwarta aż do zmroku. Na górze pojawia się wtedy więcej turystów niż za dnia, ale można się pomieścić.
Poza efektowną panoramą Bałtyku z wejściem do portu, falochronami i fragmentem plaży oraz deptaka (część zasłaniają drzewa) dobrze widać też klif w Orzechowie i wieżę przeciwpożarową. Można poobserwować wpływające i wypływające statki, wesołe miasteczko, ruchomy most. Balkon z tarasem widokowym jest na tyle wysoko, że widoczna jest optyka latarni ze źródłem światła.
Na dole utworzono malutką wystawę ze starymi fotografiami i tablicami omawiającymi historię latarni morskich, działa tu też sklepik z pamiątkami i biżuterią.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad