ikonka ŁEBA - Rejs statkiem turystycznym

Informacje o atrakcji turystycznej

ŁEBA - Rejs statkiem turystycznym
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Rejs statkiem turystycznym

Rejsy w Łebie rozpoczynają się w porcie w centrum miasta. Kasy znajdują się przy statkach. Organizuje je kilka konkurencyjnych firm. Większość zapewnia ubezpieczenie w cenie biletu. Do wyboru są tradycyjne rejsy statkami stylizowanymi na historyczne, rejsy kutrami rybackimi w celach wędkarskich oraz szybkimi łodziami pontonowymi dla zwolenników sportów ekstremalnych. Statki pasażerskie mogą jednorazowo wziąć na pokład ponad 100 osób. Pływają od godz. 10 do zmierzchu.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Łeba - Rejs statkiem turystycznym
format D: N 54.760244°,   E 17.551646°
format DM: N 54° 45.61464',   E 17° 33.09876'
format DMS: N 54° 45' 36.88'',   E 17° 33' 05.93''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Noclegi
Dom Wypoczynkowy LAGO Dom Wypoczynkowy LAGO

Oferujemy komfortowe pokoje 2-, 3-, 4- oraz 5-osobowe. Każdy pokój wyposażony jest m.in. w łazienkę, TV Sat., lodówkę, czajnik, sprzęt plażowy (parawan, koc) oraz inne udogodnienia. Do dyspozycji gości aneks kuchenny oraz bezpłatny dostęp do Internetu. Wszystkim Gościom zapewniamy ogrodzony parking, a także duży, również ogrodzony teren z grillem, miejscem zabaw dla dzieci (piaskownica, plac zabaw) oraz pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki plażowej. Istnieje również możliwość skorzystania z rowerów oraz przechowalni sprzętu sportowo-turystycznego.

Adres:   ul. Jeziorna 3, 84-360 Łeba Nowęcin - pokaż na mapie
Kontakt:   604 059 896 // 59 866 15 43

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Łeba w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Łeba wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  28 września 2012

Nasz statek o nazwie Gryf cumował po prawej stronie kanału portowego. Jest to całkiem fajnie wyglądająca łajba w stylu chyba pirackim. 15 minut przed wypłynięciem ludzi na statku było już sporo, znaleźliśmy ostatnie miejsca siedzące na dolnym pokładzie. Po nas przyszła jednak jeszcze cała masa ludzi i zaczęliśmy się zastanawiać jak się wszyscy pomieścimy i czy ktoś w ogóle kontroluje liczbę osób na pokładzie. Wyglądało to tak, że gdyby pół Łeby zechciało się akurat przepłynąć, wszyscy zostaliby wpuszczeni na nasz statek!
W końcu jednak wejście zamknięto i stłoczeni zaczęliśmy płynąć kanałem przy akompaniamencie orkiestry grającej na górze i ubranej w historyczne stroje. Gdy skończyli grać można było sobie zrobić z nimi zdjęcia.
Po wypłynięciu na pełne morze ukazał się wspaniały widok Bałtyku. Słońce raz świeciło, raz chowało się za chmurami tworząc hipnotyzujące krajobrazy z majestatycznym morzem wokoło. Widoki urozmaicały przemieszczające się po niebie ciemne chmury i przepływające statki, m.in. zobaczyliśmy jakąś wymalowaną w dziecięcym stylu łódź (później z reklamy dowiedzieliśmy się, że są na niej organizowane rejsy specjalnie dla maluchów).
Trasa rejsu wiedzie w kierunku wschodnim, wzdłuż głównej plaży w Łebie, choć w sporym oddaleniu. Płynie się powoli, może ze 2 km i z powrotem już bliżej plaży. Tak więc po pewnym czasie widoki są trochę nużące.
Jako dodatkową atrakcję Gryf oferuje możliwość postania za sterem statku w kapitańskiej czapce, co cieszyło się dużym powodzeniem wśród dzieciarni (gratis) oraz wykupienie pamiątkowego imiennego dyplomu za "jedyne" 10 zł. Poza tym działa tu bar z piwem, kawą, herbatą i różnymi sklepowymi przekąskami. 40 minut rejsu zleciało szybko, nie mieliśmy problemu z naszym 4-latkiem, nawet nie był specjalnie znudzony. Byliśmy za sterem, trochę pochodziliśmy po statku, pooglądaliśmy morze i z oddali miejsca na plaży, które już znaliśmy, przydały się też "morskie" zabawki. Na pokładzie wiało, ale nie bardziej niż zwykle na plaży, a chłodniej było tylko odrobinę.
Na statek można bez problemu wjechać z wózkami, które są upychane w jednym koncie, aby nie przeszkadzały. Ciekawą opcją jest rejs Gryfem o zmierzchu i oglądanie zachodu słońca na pełnym morzu, ale to raczej niej jest atrakcja dla rodziców z małymi dziećmi.
Po zejściu na ląd byliśmy ciekawi ile normalnie zapłacilibyśmy za taki rejs, ponieważ bilety otrzymaliśmy jako gratis przy opłacie za domek na campingu w Łebie. Okazało się, że ta przyjemność kosztuje 30 zł od osoby!! A dokładnie 20 zł, bo trwała aktualnie promocja. Cóż, nasza ocena rejsu trochę się zmieniła. Żądanie 30 zł uważam za rozbój w biały dzień, 20 zł ujdzie, ale i tak jak na krótki rejsik z kilkudziesięcioma osobami na pokładzie, z których połowa musi stać jest wysoka. Z drugiej strony wycieczka po Bałtyku to atrakcja obowiązkowa i chętnych nie brakuje, więc cena musi być odpowiednia...


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
piękne widoki morza, różniące się od tych z plaży
bar z napojami
możliwość stanięcia za sterem
- Wady
wysoka cena
tłumy ludzi
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
131
Zgłoś naruszenie zasad