ikonka RĄBKA - Wieża widokowa

Informacje o atrakcji turystycznej

RĄBKA - Wieża widokowa
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wieża widokowa

Wieża widokowa w Rąbce pod Łebą powstała na początku 2010 roku w ramach projektu "Budowa infrastruktury na terenie SPN służącej monitoringowi przyrodniczemu i ochronie siedlisk wrażliwych przed antropopresją". Ta długa nazwa wskazuje, że nie jest ona przeznaczona do celów turystycznych lecz monitorowania terenu Słowińskiego Parku Narodowego np. w celach przeciwpożarowych czy ochronnych siedlisk i gatunków fauny tu żyjącej. Turyści mogą jednak z niej swobodnie i bezpłatnie korzystać. Wieża ma ponad 12 metrów wysokości i leży nad brzegiem jeziora Łebsko, trzeciego największego jeziora w Polsce.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Rąbka - Wieża widokowa
format D: N 54.753099°,   E 17.515662°
format DM: N 54° 45.18594',   E 17° 30.93972'
format DMS: N 54° 45' 11.16'',   E 17° 30' 56.38''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Rąbka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Rąbka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  27 sierpnia 2012

Widok na jezioro Łebsko w Rąbce to pierwsza atrakcja w Słowińskim Parku Narodowym po drodze z Łeby na wydmy. Obok jest duży płatny parking dla samochodów, dalej bowiem droga jest zamknięta dla ruchu. My przyjechaliśmy rowerami więc nie musieliśmy płacić tego haraczu (5 zł/godz.), tylko za bilet do parku narodowego (6 zł). Łebsko leży po lewej stronie drogi. Jest to potężne jezioro i drewniana wieża widokowa świetnie spełnia swoją rolę. Widok jest zachwycający. Jezioro posiada zarośnięty brzeg z prześwitami, w oddali widać też wydmy i rzadkie ptaki, warto więc mieć lornetkę. Pod wieżą w jezioro wcina się pomost, do którego przybijają statki oferujące podpłynięcie na wydmy (14 zł). Pomost także jest atrakcją i nasz dzieciak miał dużą frajdę w bieganiu po nim. Kawałek dalej funkcjonowało do niedawna muzeum SPN, ale obecnie jego budynek jest w całkowitym remoncie, może od przyszłego roku wznowi działalność.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
rozległy widok na jezioro łebsko
wstęp bezpłatny
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad