Kaplica góralska i jakieś niezidentyfikowane domki

CHOCIELEWKO - Park Miniatur Zielony Dwór

 
2.0 (1)
8361 1
foetus Zaktualizowano: 07-02-2015
CHOCIELEWKO - Park Miniatur  Zielony Dwór

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Miniatur Zielony Dwór

Niewielki Park Miniatur o nazwie Zielony Dwór we wsi Chocielewko pod Lęborkiem został założony w 2010 roku przy gospodarstwie agroturystycznym. Prezentuje miniatury obiektów z całego świata, m.in. wieżę Eiffla, piramidy, polskie latarnie morskie i budownictwo zakopiańskie. Przy parku miniatur działa mini-zoo m.in. z kozami, królikami i ptactwem ozdobnym. Park jest otwarty codziennie w godzinach 10-20.


GALERIA

Zdjęcia

Towarzyskie kozy
Latarnie morskie
Kaplica góralska i jakieś niezidentyfikowane domki

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Adres:
Park Miniatur Chocielewko Zielony Dwór, Chocielewko 46A, 84-351 NOWA WIEŚ LĘBORSKA, tel. 663-261-983

Współrzędne geograficzne*:
Chocielewko / Pomorskie - Park Miniatur Zielony Dwór

format D: N 54.5374678°,   E 17.6353741°
format DM: N 54° 32.248068',   E 17° 38.122446'
format DMS: N 54° 32' 14.88'',   E 17° 38' 07.35''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Chocielewko w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Chocielewko wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
2.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
2.0
Do tego Parku Miniatur przyjechaliśmy znad morza, aby uciec od  deszczu, zimna i wiatru. Dojazd jest jako tako oznakowany od Nowej Wsi Lęborskiej, ale i tak  nawigacja GPS jest  przydatna,  bo Chocielewko leży z dala od głównych dróg. Gdy wreszcie dojechaliśmy i zobaczyliśmy zwykły dom z ogródkiem i dziecko sprzedające bilety, już wiedzieliśmy, że to będzie porażka. Wydaliśmy jednak 20 zł na 2 bilety i zgodnie z przewidywaniem nie zobaczyliśmy wiele. 
Najpierw przechodzi się między klatkami z kurami, bażantami i pawiami. Dalej jakieś króliki, struś emu i wiewiórka. Takich minizoo powstaje teraz na pęczki, więc nie to  nas interesowało. Z miniatur rozłożonych na trawie w przydomowym ogródku rzuca się od razu w oczy wieża Eiffla, która jak na miniaturę jest bardzo duża, ale czy jest to jakaś atrakcja? Wg mnie marna, a nasz syn nawet nie zwrócił na nią uwagi, ot kupa żelastwa. Podobnie jest powstającą makietą Pałacu Kultury i Nauki, którą wszędzie chełpi się ten "park". W takim miejscu człowiek spodziewa się zobaczyć  makiety pomorskich zamków i kościołów, charakterystyczne budowle czy nawet całe starówki okolicznych miast itp. Zamiast tego w Chocielewku mamy m.in. figurki w typie krasnali ogrodowych z domkami dla nich, domy góralskie, ratusz i wieżę z Sandomierza, piramidy. Patrząc na  piramidę egipską, która jest zwykłym ostrosłupem otynkowanym na żółto czy Giewont utworzony z kupy ziemi z wbitym krzyżem można tylko wybuchnąć śmiechem. 
Żadna z makiet nie posiada choćby śladu otoczenia, w którym znajduje się oryginał, wszystko stoi na trawie i aż prosi się aby np. przy budowlach  egipskich utworzyć  kawałek pustyni.
Sytuację ratują trochę latarnie morskie, statek piracki oraz 4 małe kozy. Przy nich nasz syn spędził najwięcej czasu. W kasie otrzymaliśmy kilka gałązek do karmienia zwierzątek i było przy tym trochę zabawy. 

Mam opory przed deprecjonowaniem wysiłku prywatnych ludzi, którzy mieli pomysł i wprowadzili go w życie, pewnie z niemałym trudem. Właścicielka była bardzo miła, próbowała skłonić ukryte albo śpiące zwierzątka by się nam pokazały, ale jednak trzeba jasno stwierdzić, że coś takiego nie może nazywać się Parkiem Miniatur a instytucje promujące ten "park" jako atrakcję z terenu Kaszub powinny się zastanowić co robią, bo obecnie jest to zwykłe oszukiwanie turystów. Park Miniatur widziałem w Kowarach, Pobiedziskach czy Myczkowcach,  tam turyści mogą podziwiać od kilkudziesięciu do ponad stu  misternie wykonanych makiet, tutaj mamy do czynienia co najwyżej z ogródkiem miniatur a raczej pseudominiatur. Nic nie uzasadnia także wysokiej ceny biletu będącej  równowartością wstępu do zamku w Słupsku czy Darłowie. 
Podsumowując, może kiedyś się to rozwinie, ale na razie szkoda czasu i pieniędzy.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
kozy i inne zwierzątka mogą zainteresować dzieci
- Wady
wybitnie amatorskie podejście do tematu
tylko kilka porządnych miniatur, reszta to chłam
bardzo wysokie ceny biletu, w stosunku do tego co można zobaczyć

Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Towarzyskie kozy
Latarnie morskie
Kaplica góralska i jakieś niezidentyfikowane domki