ikonka KIELCE - Geopark - Centrum Geoedukacji

Informacje o atrakcji turystycznej

KIELCE - Geopark - Centrum Geoedukacji
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja na złą pogodę
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Geopark - Centrum Geoedukacji

Centrum Geoedukacji w Kielcach to placówka muzealno-wystawowa należąca do Geoparku Kielce. Położona jest w południowo-wschodniej części rezerwatu Wietrznia, na trasie Świętokrzyskiego Szlaku Archeo-Geologicznego. Oficjalnie otwarcie nastąpiło w 2012 roku. Celem Centrum jest przekazywanie wiedzy geologicznej i geograficznej z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych. Oferuje m.in. zwiedzanie Galerii Ziemi wraz ze sztuczną jaskinią - Chelosiową Jamą w Jaworzni, podróż do wnętrza Ziemi w symulatorze 5D, zwiedzanie wystaw czasowych, zajęcia geoedukacyjne. Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rezerwacji w dniu powszednim w godz. 10-15 (tel (41) 36 76 800). Otwarte przez cały rok z wyjątkiem poniedziałków w sezonie (poł. kwietnia - poł. października) godz. 10-17 (wt.-pt.) i 12-18 (sb.-nd.), po sezonie 10-16 (wt.-pt.) i 11-16 (sb.-nd.)

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Kielecczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kielce - Geopark - Centrum Geoedukacji
format D: N 50.852516°,   E 20.649565°
format DM: N 50° 51.15096',   E 20° 38.9739'
format DMS: N 50° 51' 09.06'',   E 20° 38' 58.43''
pytajnik
Adres:
Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji - ul. Daleszycka 21, Kielce, tel. (41) 36 76 800

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kielce w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kielce wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  31 października 2017

Do kieleckiego Centrum Geoedukacji przyjechaliśmy bez rezerwacji. Próbowałem ją dokonać w dniu przyjazdu w sobotę, ale okazało się że można to robić tylko w dni powszednie. W niczym to jednak nie przeszkodziło, mimo, że dodatkowo jeszcze spóźniliśmy się na ostatnią godzinę zwiedzania. Wpuszczono nas, ale nie dołączono do grupy, lecz dano audio-przewodniki i mogliśmy zwiedzać sami. Po nas przyszła jeszcze jedna para, i też je dostali, ale dla kolejnej spóźnialskiej grupki młodzieży sprzętu już zabrakło. Szkoda, że mają go tak mało, bo glądanie ekspozycji bez przewodnika czy to żywego czy audio nie ma większego sensu. Jest ona bardzo ciekawa, przygotowana tak aby zainteresować dzieci, więc głównie mamy treści do oglądania - makiety, obrazki, zdjęcia, a tekstu i opisów niewiele. Na wielkich planszach i dioramach widzimy jak w czasach prehistorycznych wyglądało środowisko ziemi świętokrzyskiej, a więc rafę koralową, rekiny, olbrzymie ryby pancerne, trylobity, ślimaki itp. Z eksponatów naturalnych jest trochę skał i minerałów. Techniki nie ma za wiele, w sumie ze 3 stanowiska, w tym panel LCD z dziejami ziemi i fajny hologram 3D, ale gwoździe programu zostawiono na koniec.
Głównym jest Kapsuła Czasu - to maszyna przypominająca mi trochę Wkrętacza z Tytusa Romka i Atomka - rewelacyjna oprawa dla małej salki kinowej 5D. Obawiałem się, że po raz enty oglądniemy filmik z wagonika podziemnej kolejki kopalnianej, ale nie, w Kielcach nie idą na łatwiznę i jest puszczany specjalnie przygotowany film o tematyce geologicznej o wnętrzu Ziemi.
Kolejna bardzo oryginalna atrakcja to wirtualna jaskinia. Stoimy w sztucznej wodzie, słyszymy odgłosy kapania, na ścianie wyświetlane są obrazy - robi to wrażenie!
Po niej to już koniec właściwego zwiedzania, ale można jeszcze wyjść na dach budynku, aby pospacerować po rezerwacie Wietrznia, albo przynajmniej spojrzeć na niego z punktu widokowego.
Jedyne czego mi brakowało w Centrum to popularnej wśród dzieciaków tematyki dinozaurów, skamielin itp., trochę dziwne bo region słynie z takich odkryć. Nie zmienia to jednak naszego pozytywnego zaskoczenia tą placówką i bardzo wysokiej oceny. Póki co wszystko jest za darmo, więc warto skorzystać z okazji, bo na pewno tak nie będzie na stałe.


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
czerwiec 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad