ikonka BAŁTÓW - Wioska Świętego Mikołaja

Informacje o atrakcji turystycznej

BAŁTÓW - Wioska Świętego Mikołaja
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wioska Świętego Mikołaja

Wioska Świętego Mikołaja została otwarta 6 grudnia 2012 roku na terenie  kompleksu rozrywkowego i JuraParku  w Bałtowie jako kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Delta.  Składa się m.in. z Chatki Św. Mikołaja,  Osady Elfów, Piernikowej Chaty, Chatki na Kurzej Łapce, a dodatkowo zimowy Park Rozrywki oferuje Krainę Królowej Śniegu w 3D i Świąteczne Kino 5D. Wioska jest otwarta codziennie, od pierwszego weekendu  grudnia do końca zimy w godz. 10:00-16:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Kielecczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Bałtów - Wioska Świętego Mikołaja
format D: N 51.017319°,   E 21.547279°
format DM: N 51° 1.03914',   E 21° 32.83674'
format DMS: N 51° 01' 02.35'',   E 21° 32' 50.20''
pytajnik
Adres:
Wioska Świętego Mikołaja, 27-423 Bałtów 8a, tel. (41) 264 14 20 lub (41) 264 14 21

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Bałtów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Bałtów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.5 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
1.0
  Autor  Autor: Beata     Data dodania  10 grudnia 2017

Pełni nadziei na to co mieliśmy w ofercie przyjechaliśmy do Krainy Świętego Mikołaja. Już na początku okazało się , że musimy krążyć wokół chaty Mikołaja, bo poprzednia grupa jeszcze nie wyszła. W dość obcesowy sposób przywitał nas Mikołaj, nawet nie poczęstował nas cukierkiem. Oczywiście najpierw zaprosił do zakupu sprzedawanych produktów, posiedział i chwilkę w dość nieciekawy sposób porozmawiał z dziećmi. A wszystko miało rozpocząć się od telewizji mikołajowej, która została pominięta. Jeszcze nie wypiły dzieciaki herbaty, a już delikatnie nas wyproszono, bo czekała inna grupa. Jesteśmy niezadowoleni z pobytu , zostaliśmy zostawieni sami sobie, niewiele atrakcji jest, a na stronie jest szeroki wybór. Trudno nam wytłumaczyć dzieciom dlaczego nie zobaczyły zwierząt, Pani choinki, Pani Zimy a przed wycieczką oglądaliśmy Waszą stronę. O labiryncie Elfów można było zapomnieć, a i pokaz magii i iluzji też nam nikt nie powiedział gdzie i jak mimo, że było w ofercie . Za taką cenę mogliśmy jechać w inne miejsce. Była to strata czasu i pieniędzy rodziców.


Galeria
- Wady
- brak informacji
-chaos
-nieciekawy sposób przekazania informacji przez Mikołaja
-brak oferowanych atrakcji
Wiek dziecka(i)
10 lat
Data pobytu
8 grudnia 2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Emi  Autor  Autor: Emi     Data dodania   7 stycznia 2013

Gdy tylko spadł pierwszy śnieg dzieci zaczęły od razu upominać się o Świętego Mikołaja. Spotkanie z nim zawsze wywoływało u nich ogromne emocje. W tym roku usłyszeliśmy, że w oddalonym o 50 km od nas Bałtowie powstała Wioska Świętego Mikołaja. Lepiej nie mogło się trafić, bo otwarcie Wioski nastąpiło właśnie 6 grudnia. Postanowiliśmy zrobić dzieciom niespodziankę i wybraliśmy się na wycieczkę 8 grudnia.

Przy bramie nastąpiło pierwsze (niespodziewane) spotkanie - ze świętokrzyską czarownicą! Namówiła dzieciaki do kilku "diabelskich sztuczek" i obyło się bez płaczu i strachu : ) Bilet wstępu do Wioski to tylko 5 zł od osoby. W centralnym miejscu znajduje się zagroda ze zwierzętami. Jest tam m.in. osiołek, kózki, lamy - szkoda, że nie było reniferów ... Może będą w przyszłym roku.
Nazywana na miejscu osada elfów, to konstrukcja wysoko zamontowanych, drewnianych domków połączonych ze sobą mostkami. Dla dzieci była to fajna zabawa. Starsi mają lekki problem z wejściem, ponieważ przejścia są niskie - ale w końcu to domki elfów.
Wreszcie dotarliśmy do głównej atrakcji - chaty świętego Mikołaja. Może dlatego, ze był weekend w chacie było pełno dzieci. Mimo gwaru Mikołaj od razu zauważył, że przyszli nowi goście i głośno nas przywitał a dzieci poczęstował cukierkami. Obok kawiarni wisi informacja, że Mikołaj wręcza prezenty dzieciom. Za drobną opłatą przekazaliśmy po kryjomu paczki. Nie minęło parę minut i Mikołaj wyczytał imiona dzieci. Potem można sobie zrobić z nim zdjęcie (samemu lub zamówić u pani fotograf, która wywołuje je na miejscu). W chacie jest ładnie, ciepło i kolorowo. Dzieci od razu przystąpiły do zabawy przy komiku. Gdy W chacie mieści się również mała kawiarenka.
Potem poszliśmy do kina. Pokazują bajkę "Elfia opowieść". Sympatyczna bajka dla dzieci, o chłopcu, który przestał wierzyć w Świętego Mikołaja. Bilet do Kina 10 zł normalny, 8 zł ulgowy. Bajka w wersji 5D.
Czekały nas jeszcze dwie atrakcje. Pod dużym namiotem "Bajkowy Park Rozrywki" i pod kopułą w której jest zwykle w sezonie Oceanarium teraz jest "Kraina Królowej Śniegu". Niestety, gdy weszliśmy do parku rozrywki, dzieci wskoczyły w kulki i dmuchańce i nie odwiedziliśmy Królowej Śniegu, bo zrobiło się późno. Mikołaj ma zostać w Bałtowie aż do wiosny. Ja serdecznie polecam.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
4,5 i 6 lat
Data pobytu
grudzień 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
101
Zgłoś naruszenie zasad