ikonka BAŁTÓW - Spływ tratwami

Informacje o atrakcji turystycznej

BAŁTÓW - Spływ tratwami
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Spływ tratwami

Spływ odbywa się przełomem na rzece Kamienna, w miesiącach kwieceń - październik, na 12-osobowych tratwach. Trwa ok. 1 godzinę. Przystań początkowa zwana Gierczakówką znajduje się pod pałacem książąt Druckich-Lubeckich, ok. 2,5 km od JuraParku, końcowa na przystani Przy Młynie, tuż przy parku. Chętni mogą wypożyczyć na miejscu kajaki i spłynąć tą samą trasą. Kontakt gsm: 509 264 721.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Kielecczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Bałtów - Spływ tratwami
format D: N 51.007922°,   E 21.528676°
format DM: N 51° 0.47532',   E 21° 31.72056'
format DMS: N 51° 00' 28.52'',   E 21° 31' 43.23''
pytajnik
Adres:
Spływ tratwami JuraPark Bałtów, Bałtów 8a 27-423 Bałtów, tel. 509 264 721

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Bałtów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Bałtów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  14 października 2012

Odcinek Kamiennej, którą odbywa się spływ widzimy po prawej jadąc do Bałtowa autem od strony Ostrowca. Wydawało nam się, że nie będzie to zbyt ciekawa atrakcja, bo Kamienna z góry niczym nie różniła się od zwykłych rzek. Myliliśmy się jednak. Malowniczość Kamiennej widać już po zejściu na przystań, a płynąc tratwą praktycznie nie zauważa się, że tuż obok biegnie droga, bo roślinność w około jest bardzo bujna, a widoki przeurocze. Zresztą rzeka cały czas wije się i miejscami znacznie oddala od drogi, dając turystom możliwość podziwiania ścian skalnych czy wiejskich krajobrazów. Tratwę obsługuje 2 flisaków, którzy opowiadają ciekawe historie o Bałtowie, a po drodze mamy też 2 niespodzianki związane z dinozaurami. Dla syna wzięliśmy łódkę na sznurku, którą sobie ciągnął za tratwą - był bardzo zadowolony i nie nudził się.
Tak więc spływ tratwami jest bardzo fajnym uzupełnieniem zabawy w dinoparku i parku rozrywki. Nie jest to jednak tanie, bo organizatorzy nie zapewniają darmowego powrotu. Trzeba więc korzystać z ciuchci bałtowskiej, która kursuje co pół godziny z JuraParku na Przystań Gierczakówka i z powrotem. Można więc podjechać nią z parku bez ruszania auta z płatnego parkingu, albo zaparkować za darmo pod przystanią i wrócić ciuchcią. Przejazd kosztuje 6 zł/osoba, ale jest to dodatkowa atrakcja. W Bałtowie nie idzie się na łatwiznę, więc kurs odbywa się z żywym przewodnikiem, który opowiada o Bałtowie i mijanych terenach (w innych miejscach zwykle puszczają nagranie z odtwarzacza). Po za tym nie jedzie się prostą drogą, lecz zahacza o wąwóz.
Na spływ należy umówić się telefonicznie.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
piękne widoki
sposób na bardzo przyjemne spędzenie 1 godziny
nie często spotykana i bezpieczna atrakcja dla dziecka
- Wady
wraz z kosztami powrotu cena trochę wysoka
Wiek dziecka(i)
3,5 roku
Data pobytu
maj 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
90
Zgłoś naruszenie zasad