HUTKI - Spływ wieprzem

HUTKI - Spływ kajakowy Wieprzem

 
6.0 (1)
  275 0

HUTKI - Spływ wieprzem

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Spływ kajakowy Wieprzem

Spływy kajakowe na Roztoczu w okolicy Krasnobrodu odbywają się na rzece Wieprz i startują przed wszystkim we wsi Hutki. Standardowo organizowane są do trzech punktów docelowych (możliwe są również inne trasy). Dwa z nich leżą w miejscowości Bondyrz: przy restauracji Chata Rybaka (6 km) i przy młynie (13 km), trzeci w Guciowie (17 km). Trasy dłuższe niż do restauracji wymagają przeniesienia kajaka za most. Wieprz na tym odcinku to płytka i meandrująca rzeka o piaszczystym dnie świetnie nadająca się do aktywnego wypoczynku. Spływy organizuje kilka lokalnych firm, niektóre także zimą.

GALERIA

Zdjęcia

Zwalone drzewo
Widoki na spływie
Widoki na spływie
Moment największego "tłoku"
HUTKI - Spływ wieprzem

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

KONTAKT, LOKALIZACJA (rozwiń)

Adres:
Przykładowi organizatorzy: Spływy na Wieprzu z Hutek - tel. 732-737-022, Spływy Kajakowe i Wypożyczalnie Kajaków - tel 664 477 294, Spływy kajakowe - tel: 502 378 614, Spływy kajakowe - tel. 790 606

Współrzędne geograficzne*:
Hutki / Lubelskie - Spływ kajakowy Wieprzem

format D: N50.5546706°,  E23.166604°
format DM: 50° 33.280236'N, 23° 9.99624'E 
format DMS: 50° 33' 16.81''N, 23° 09' 59.77''E 

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

MAPA I DOJAZD (rozwiń)

Swap Start/End

NOCLEGI (rozwiń)

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Hutki w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Hutki wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Spływy rozpoczynają się za Krasnobrodem. Można tu przyjechać rowerem leśną trasą za stawami lub autem - każdy organizator spływu ma spory parking. Obok siebie znajduje się kilka przystani kajakowych. My korzystaliśmy z pierwszej na tyłach Straży Pożarnej. W weekendy w budynku straży oferowane są domowe wypieki i napoje. Nie wiem czy wciąż to funkcjonuje, ale warto zajrzeć, bo są bardzo smaczne i tanie.
Spływ najlepiej zacząć jak najwcześniej aby uniknąć tłoku, zainteresowanie jest bowiem ogromne i mówiono nam, że po południu płynie kajak za kajakiem. Trasa do punktu Bondyrz I jest wg mnie idealna. Nie zmęczymy się za bardzo, a dzieci nie znudzą.
Z kilku spływów, które dotychczas odbyliśmy ten był najlepszy i zarazem najtrudniejszy. Widoki piękne jak roztoczańska przyroda, z dużą ilością różnych przeszkód typu drzewa wodzie. Spływ wymagał więc najwięcej wysiłku i uwagi (jeśli ktoś płynie sam, nie będzie miał np. czasu na wygodne robienie zdjęć). Rzeka jest tu najbardziej kręta i wąska, a miejscami z szybkim nurtem. To jednak powoduje, że trasa jest bardzo ciekawa i jak dotąd jest on dla nas punktem odniesienia przy ocenie innych spływów.
Z drugiej strony przeszkody na jakie napotkaliśmy nie mają prawa się pojawić na "bardzo bezpiecznym" spływie jak nazywają go organizatorzy na swoich stronach. W jednym miejscu można np. stracić głowę, bo przez całą szerokość rzeki na wysokości szyi biegnie metalowy pręt! W innym drzewa z gałęziami zajmowały cały przejazd i trzeba było odginać gałęzie by się przecisnąć, co z kolei stwarzało zagrożenie dla oczu. Jednak na tle ogólnych wrażeń ze spływu były to detale.
Na trasie Hutki-Bondyrz I kończy się on przy restauracji z własnym łowiskiem pstrąga, można się więc od razu posilić, choć cenią się tam bardzo wysoko. Lepiej podejść kawałek dalej i ubytek kalorii uzupełnić pysznymi lodami, bo obok znajduje się mała cukiernia.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3 i 11 lat
Data pobytu
sierpień 2019
HUTKI - Spływ wieprzem
Zwalone drzewo
Widoki na spływie
Widoki na spływie
Moment największego "tłoku"
HUTKI - Spływ wieprzem