ikonka GUCIÓW - Zagroda Guciów

Informacje o atrakcji turystycznej

GUCIÓW - Zagroda Guciów
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów to gospodarstwo agroturystyczne z gospodą, mini-skansensem i muzeum położone w dolinie Wieprza na Roztoczu Środkowym koło Zwierzyńca. Zostało założone przez parę geografów - Stanisława i Annę Jachymek, którzy osiedli w Guciowe końcem XX wieku. Wiejska zagroda udostępniana do zwiedzania składa się z chałupy, stodoły, obory spichlerza i lamusa. Muzeum zostało otwarte w 2013 r. w XVIII-wiecznym lamusie. Eksponuje kolekcję będącą efektem pasji właścicieli - meteoryty oraz skamieliny. Chlubą zbiorów są tropy dinozaurów i meteoryt znaleziony w pobliskim Zakłodziu o wadze ponad 8,5 kg i wieku 4,6 miliarda lat, pochodzący z okolic Merkurego, co potwierdziły badania w USA. Oferta noclegowa obiektu obejmuje kilka pokoi w 4 tradycyjnych chałupach o różnym standardzie (także z łazienkami). Zwiedzanie zagrody jest możliwe codziennie w godz. od 9:00 do 17:00 (ostatnie wejście), o każdej pełnej godzinie (tylko z przewodnikiem). W 2015 r. bilety wstępu kosztowały 10 i 5 zł.
Typ atrakcji

Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Guciów - Zagroda Guciów
format D: N 50.583259°,   E 23.0748°
format DM: N 50° 34.99554',   E 23° 4.488'
format DMS: N 50° 34' 59.73'',   E 23° 04' 29.28''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Guciów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Guciów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.3 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5
andy_bandy  Autor  Autor: andy_bandy     Data dodania  31 sierpnia 2017

Ceny z kosmosu, niemniej jednak warto tu przyjechać aby choć raz spróbować tutejszej kuchni regionalnej i zobaczyć zbiory p. Jachymka.


Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  17 lutego 2016

To popularne miejsce na Roztoczu. Choć położone z dala o głównych dróg, łatwo trafić, bo dojazd jest dobrze oznaczony. Posiada własny darmowy parking.
Z tego co zauważyliśmy ludzie przyjeżdżają tu głównie na obiad i bywa ich całkiem sporo. Chętnych na zwiedzanie poza nami nie było. Odbywa się ono co godzinę, więc najpierw postanowiliśmy się posilić.
Zagroda wygląda bardzo klimatycznie. Jest tu stara studnia, budynki oddziela prymitywny drewniany płot, opleciony przez roślinność, elewację gospody ozdabiają pnącza. Można usiąść w środku jaki i na zewnątrz pod dachem. Jest też parę drewnianych urządzeń do zabawy dla dzieci, wykonanych chyba przez samych właścicieli.
Gospodę trudno mi jednoznacznie ocenić. Podstawa menu to regionalne potrawy - proste chłopskie jedzenie, dania z pospolitych i tanich składników jak ziemniaki, kasza czy pokrzywy, ale ceny do niskich wcale nie należą. Mi osobiście roztoczańskie kulinaria nie przypadły do gustu, żonie która jest znacznie mniej wybredna, smakowały bardziej, ale też połowę drugiego dania uznała za niejadalną. Nie pamiętam już niestety co konkretnie zamawialiśmy, na pewno zupę pokrzywową, a syn zażyczył sobie tradycyjne naleśniki i tylko te naleśniki mogę w pełni pochwalić, podobnie jak kompot. Z pewnością warto spróbować tych dań, ale wg mnie nie jest to kuchnia dla każdego. Dzieciom można jednak pokazać jak się dawniej jadało.
Zwiedzanie zagrody rozpoczęliśmy z jakimś świeżo upieczonym młodym przewodnikiem, który dopiero się uczył i nie potrafił zbytnio zaciekawić turystów. Obeszliśmy część skansenową, dawne wnętrza, budynek wypełniony starymi maszynami i różnym sprzętem. Przy najciekawszej ekspozycji muzealnej na szczęście pojawił się właściciel. Z nim dokończyliśmy oglądanie prehistorycznych znalezisk i dużą kolekcję meteorytów. Jest to bardzo przyjaźnie nastawiony człowiek, a jego kolekcja znacznie zyskuje na atrakcyjności, gdy sam opowiada o niej niezwykle interesujące rzeczy. Dzieciaki na pewno zainteresują kamienie przybyłe z dalekiego kosmosu czy pozostałości dinozaurów.
Na koniec można zakupić pamiątki - syn bardzo ucieszył się z niedrogiego belemnita. Są też inne skamieliny, minerały i biżuteria.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
czerwiec 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad