KRASNOBRÓD - Pałac Leszczyńskich

 
3.0 (1)
5310 1
foetus Zaktualizowano: 01-12-2019
KRASNOBRÓD - Pałac Leszczyńskich

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Pałac Leszczyńskich
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Krasnobrodzki pałac, położony w dzielnicy Podzamek nieopodal zalewu, posiada historię sięgającą XVI wieku. Fundatorem pierwszej budowli obronnej był prawdopodobnie ktoś z rodu Firlejów. W XVII wieku Leszczyńscy przebudowali stary zamek na wygodną rezydencję pałacową. Później mieszkali tu m.in. Lipscy, Tarnowscy i Zamoyscy. W Krasnobrodzie spotykali się Jan Sobieski z Marią Kazimierą, późniejsza para królewska. W końcu XVIII wieku Tarnowscy dobudowali zachowaną do dzisiaj oficynę połączoną z pałacem galerią. Od XIX wieku do II wojny światowej pałac był własnością Fudakowskich, m.in. senatora RP Kazimierza Fudakowskiego. We wrześniu 1939 r. gościł on tu uchodzącego z kraju prezydenta RP. Obecnie budowla posiada styl klasycystyczny i mieści Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci im. Janusza Korczaka. Parter głównego budynku pochodzi z pierwotnego zamku. Pałac otacza 2-hektarowy park w stylu angielskim.


GALERIA

Zdjęcia

Otoczenie pałacu
Otoczenie pałacu
Pałac i galeria łacząca oficynę

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Krasnobród / Lubelskie - Pałac Leszczyńskich

format D: N 50.5497118°,   E 23.1966362°
format DM: N 50° 32.982708',   E 23° 11.798172'
format DMS: N 50° 32' 58.96'',   E 23° 11' 47.89''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Krasnobród w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Krasnobród wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
3.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
3.0
Pałac w Krasnobrodzie można  oglądnąć tylko z zewnątrz, nie jest więc wielką atrakcją turystyczną. Sama nazwa jest trochę na wyrost, bo wiele dworów jest od niego większych.  Budowla posiada jednak ciekawy kształt - dwa budynki połączone są galerią z arkadami. Funkcjonujące tu sanatorium wybudowało  własny budynek naprzeciw pałacyku psując ogólne wrażenie. 
Park pałacowy również nie zachwyca, przypomina zwykły las. Bardziej interesujące jest dzikie otoczenie pałacu nad rzeką Wieprz z jej rozlewiskami i stawami. 
Myślę więc, że  warto   przespacerować się w to miejsce przy okazji kąpieli z naszymi pociechami  na pobliskim zalewie, pałacyk jest ładnym przykładem polskiego dworu szlacheckiego, a okoliczna przyroda ma do zaoferowania urokliwe widoki.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Otoczenie pałacu
Otoczenie pałacu
Pałac i galeria łacząca oficynę