ikonka KRASNOBRÓD - Pałac Leszczyńskich

Informacje o atrakcji turystycznej

KRASNOBRÓD - Pałac Leszczyńskich
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Pałac Leszczyńskich

Krasnobrodzki pałac, położony w dzielnicy Podzamek nieopodal zalewu, posiada historię sięgającą XVI wieku. Fundatorem pierwszej budowli obronnej był prawdopodobnie ktoś z rodu Firlejów. W XVII wieku Leszczyńscy przebudowali stary zamek na wygodną rezydencję pałacową. Później mieszkali tu m.in. Lipscy, Tarnowscy i Zamoyscy. W Krasnobrodzie spotykali się Jan Sobieski z Marią Kazimierą, późniejsza para królewska. W końcu XVIII wieku Tarnowscy dobudowali zachowaną do dzisiaj oficynę połączoną z pałacem galerią. Od XIX wieku do II wojny światowej pałac był własnością Fudakowskich, m.in. senatora RP Kazimierza Fudakowskiego. We wrześniu 1939 r. gościł on tu uchodzącego z kraju prezydenta RP. Obecnie budowla posiada styl klasycystyczny i mieści Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci im. Janusza Korczaka. Parter głównego budynku pochodzi z pierwotnego zamku. Pałac otacza 2-hektarowy park w stylu angielskim.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Krasnobród - Pałac Leszczyńskich
format D: N 50.549712°,   E 23.196636°
format DM: N 50° 32.98272',   E 23° 11.79816'
format DMS: N 50° 32' 58.96'',   E 23° 11' 47.89''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Krasnobród w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Krasnobród wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   7 października 2013

Pałac w Krasnobrodzie można oglądnąć tylko z zewnątrz, nie jest więc wielką atrakcją turystyczną. Sama nazwa jest trochę na wyrost, bo wiele dworów jest od niego większych. Budowla posiada jednak ciekawy kształt - dwa budynki połączone są galerią z arkadami. Funkcjonujące tu sanatorium wybudowało własny budynek naprzeciw pałacyku psując ogólne wrażenie.
Park pałacowy również nie zachwyca, przypomina zwykły las. Bardziej interesujące jest dzikie otoczenie pałacu nad rzeką Wieprz z jej rozlewiskami i stawami.
Myślę więc, że warto przespacerować się w to miejsce przy okazji kąpieli z naszymi pociechami na pobliskim zalewie, pałacyk jest ładnym przykładem polskiego dworu szlacheckiego, a okoliczna przyroda ma do zaoferowania urokliwe widoki.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad