ikonka KRASNOBRÓD - Park dinozaurów

Informacje o atrakcji turystycznej

KRASNOBRÓD - Park dinozaurów
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park dinozaurów

Ścieżka Edukacyjna "Dinozaury Krasnobród" powstała na wiosnę 2011 roku w Dolinie św. Rocha. Początkowo dinozaurów było 17, ale obecnie znajduje się tu już ok. 30 prehistorycznych stworzeń sprowadzonych z Niemiec przez przedsiębiorcę z Lublina. Celem placówki jest przybliżenie zwiedzającym prehistorii Ziemi. Dinopark otwarty jest od kwietnia do października.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Krasnobród - Park dinozaurów
format D: N 50.535008°,   E 23.201966°
format DM: N 50° 32.10048',   E 23° 12.11796'
format DMS: N 50° 32' 06.03'',   E 23° 12' 07.08''
pytajnik
Adres:
Ścieżka Edukacyjna "Dinozaury Krasnobród", ul. św. Rocha, 22-440 Krasnobród, tel. 664 96 65 33, 694 78 94 50

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Krasnobród w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Krasnobród wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   1 lipca 2012

Dinozaury w Krasnobrodzie to było całkowite zaskoczenie. Nic nie wiedzieliśmy o tutejszym dinoparku, ale nic dziwnego, bo to świeża inwestycja. Położony jest z dala od centrum miasta, ale dojazd jest oznakowany od głównego ronda, ten sam kierunek co do kaplicy św. Rocha. Park jest mały, ale ładnie położony i co najważniejsze jego twórcy pokazali, że można się jeszcze czymś wyróżnić spośród masy innych podobnych parków. Chodzi o sposób zwiedzania ścieżki edukacyjnej z przewodnikiem. Co prawda inne parki z dinozaurami też to oferują, ale tylko dla grup zorganizowanych, za dodatkową opłata. W Krasnobrodzie przewodnik wyrusza co pół godziny spod kasy i opowiada o każdej figurze w parku. Jak dla mnie rewelacja, tym bardziej, że był to ewidentnie pasjonat, który interesuje się tematem, a nie człowiek recytujący informacje wyuczone na pamięć.
Tak więc przewodnik potrafił zaciekawić, dzieciaki słuchały go z uwagą, czasem odpowiadały na pytania, niestety nie nasz syn, który gdzieś w połowie ścieżki stwierdził, że Pan za długo już mówi i zaczął trochę rozrabiać. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa 30 minut, potem można robić co się chce, czyli albo przejść ścieżką jeszcze raz samemu albo iść na plac zbaw.
Drugą rzeczą, którą widzieliśmy w Krasnobrodzie po raz pierwszy to kilka stworzeń z okresów wcześniejszych niż epoka dinozaurów - z dewonu, karbonu czy permu. Były więc, m.in.: super wielki wij, przodek łodzika i skorpiona.
Opisy przy figurach w tym dinoparku są najskromniejsze z dotąd przez nas oglądanych, ale inna sprawa że nikt nie czyta długaśnych tekstów w Bałtowie czy Solcu. Wszystkie dinozaury są za ogrodzeniem, ale można do nich podchodzić w celu zrobienia zdjęć. Plac zabaw jest całkiem duży, posiada ławy dla rodziców, ale jak na razie jest słabo wyposażony w urządzenia do zabawy. Standardowo jest zjeżdżalnia i szkielet w piasku z łopatami do zabawy w paleontologa. Niestety, dużym minusem jest całkowity brak gastronomii na terenie parku.
Ogólnie mamy pozytywne wrażenia, choć porównywanie dinoparku w Krasnobrodzie z wielkimi kompleksami w Solcu, Bałtowie czy Rogowie nie ma sensu. Nie jest i chyba nigdy nie będzie to miejsce z parkiem rozrywki na całodzienną zabawę dla dziecka, lecz raczej na godzinkę, może półtorej. Z tego co mówił przewodnik inwestują na razie w nowe figury dinozaurów, lada dzień miał się pojawić wielki diplodok.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
zwiedzanie z kompetentnym przewodnikiem
figury kilku stworzeń starszych od dinozaurów
można podchodzić do dinozaurów i robić zdjęcia
- Wady
plac zabaw słabo wyposażony
brak gastronomii
wciąż mało dinozaurów
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
120
Zgłoś naruszenie zasad