ikonka ZAMOŚĆ - ZOO

Informacje o atrakcji turystycznej

ZAMOŚĆ - ZOO
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna

Początki zoo w Zamościu sięgają 1918 roku, gdy profesor biologii Stefan Miler założył przy Państwowym Męskim Gimnazjum w Zamościu pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych w Europie szkolnych ogrodów zoologicznych. Położony obok szkoły ogród zajmował 10 arów. Od  2002  r. ogród został poszerzony o ekspozycję botaniczną. We wrześniu 2010 roku placówka została przyjęta do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. W tym okresie  rozpoczęto też całkowitą modernizację obiektu, która potrwała do czerwca 2014. Obecnie zamojski ogród zoologiczny ma powierzchnię 13,8 ha, z czego obszar przeznaczony dla zwiedzających to 9,5 ha. Zamieszkuje go prawie 1500 zwierząt z 235 gatunków. Zoo jest otwarte od 9:00 do 19:00 (maj-wrzesień), w inne miesiące krócej.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Zamość - ZOO
format D: N 50.714803°,   E 23.238277°
format DM: N 50° 42.88818',   E 23° 14.29662'
format DMS: N 50° 42' 53.29'',   E 23° 14' 17.80''
pytajnik
Adres:
Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera, ul. Szczebrzeska 12, 22-400 Zamość

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zamość w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zamość wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  16 września 2011

ZOO w Zamościu można obecnie opisać jednym słowem: MASAKRA. Nie wiem w ogóle jakim prawem na jego teren wpuszczanie są turyści! Cały obiekt jest w remoncie, o czym oczywiście nie zostaliśmy w żaden sposób poinformowani. Problemy zaczynają się już od parkingu: byliśmy na początku czerwca, parking wtedy w zasadzie nie istniał – nie dało się nijak na niego wjechać, wszyscy parkowali na trawie nieco za ZOO, więc my też. Kilka samochodów stało obok parkingu, ale po pierwsze w wielkim ścieśnieniu, a po drugie na zwałach kurzu. Mój mąż orzekł, że nie będzie sobie samochodu na tym syfił, i słusznie, tyle że nie mógł przewidzieć, że po takim samym kurzu my będziemy musieli się poruszać...
W kasie zero informacji o remoncie. Naprawdę myśleliśmy, że pracują tylko nad parkingiem, tym bardziej, że tak dużo samochodów tłoczyło się w pobliżu.
Na początku jest jeszcze w miarę, bardzo fajnie zrobione ogrodzenie z jakąś małpką, która skacze sobie po linach, bardzo fajnie to zrobili. Skończony jest też budynek z rybkami, gadami i o dziwo lwem i tygrysami (klatki wielkości dziecięcego pokoju w bloku, ale to podobno tylko na czas remontu). Budynek zrobiony ładnie i nowocześnie, dobrze widać zwierzaki. Minusem jest brak wentylacji czy jakiejkolwiek cyrkulacji powietrza.
I to byłoby na tyle z zalet. Zafundowaliśmy jeszcze młodemu kilkuminutową przejażdżkę na koniku za "jedyne" 10 PLN. Konik b. spokojny, a jego właściciel ma hopla na punkcie robienia mu udanych zdjęć. Z braku atrakcji w zoo znajduje sporo chętnych, więc zdziera z turystów jak może.

Poruszanie się po zoo jest b. trudne, żałowaliśmy, że wzięliśmy wózek – przestarzeń nie jest duża, a przejazd momentami wymagał wysadzenia pasażera i przeniesienia wózka. Zwiedzając zoo napotykamy na miejsca, gdzie jest np. rozciągnięta taśma i zakaz przejścia – budowa. Bardzo śmieszne, szczególnie, że nie ma innej drogi. Widok szlabanu, przez który dorośli przeskakują, a dzieci przechodzą pod spodem już tylko nas rozbawił. No i wszędzie pełno kurzu, gruzu, koparek i innych sprzętów budowlanych. Niezapomniane wrażenia.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Jest punkt gastronomiczny
- Wady
To nie zoo tylko plac budowy
Wiek dziecka(i)
prawie 3 lata
Data pobytu
lipiec 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
55
Zgłoś naruszenie zasad