JÓZEFÓW - Stary zalew

 
3.0 (1)
8278 1
Ina Zaktualizowano: 07-12-2019
JÓZEFÓW - Stary zalew

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Stary zalew
Atrakcja ekonomiczna

Józefów to miasto leżące na wysokości 255 m n.p.m. na dnie obniżenia zwanego Padołem Józefowskim, usytuowanym na pograniczu Roztocza Środkowego i Równiny Bilgorajskiej. Początkowo miejscowość zwana było Majdanem Nepryskim i było częścią Ordynacji Zamojskiej. Piąty ordynat Tomasz Józef Zamoyski postanowił na jej obszarze założyć miasto Józefów (od swego imienia). Stało się to za sprawą przywileju królewskiego wydanego w 1715 roku. Po powstaniu styczniowym, w 1870 r., Józefów stracił prawa miejskie. Ponownie miastem Józefów został w 1988 roku. Dzięki walorom krajoznawczym i dogodnemu położeniu w centrum Roztocza, Józefów jest miejscowością turystyczną.


GALERIA

Zdjęcia

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Adres:
Stary zalew, ul. Źródlana, 23-460 Józefów

Współrzędne geograficzne*:
Józefów / Lubelskie - Stary zalew

format D: N 50.4857193°,   E 23.0511189°
format DM: N 50° 29.143158',   E 23° 3.067134'
format DMS: N 50° 29' 08.59'',   E 23° 03' 04.03''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Józefów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Józefów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
3.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
3.0
Mały zbiornik wodny graniczący z polem kempingowym. Drogowskazy na kąpielisko prowadzą z ryneczku (tam też dokładny plan miasta), samochodem trzeba przejechać ok. 1,5 km , bo droga prowadzi naokoło. Plaża piaszczysta, z małym drewnianym molo.  Miejsce bardzo spokojne i ciche (przynajmniej podczas naszego pobytu – początek czerwca). Nieco dalej od plaży rosną „choinki” (dla mnie to każde drzewo iglaste), więc trzeba uważać na małe stópki żeby nie weszły w szyszkę, ale jednocześnie można tam znaleźć cień. Woda przy brzegu płytka, nadaje się do zabawy.
Obecnie w Józefowie funkcjonuje także drugi, znacznie większy zalew.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Dość kameralnie
Piasek i woda płytka przy brzegu
Można zaparkować przy drodze, z której jest bardzo blisko do wody, ale jest znaczny spad, więc dziecko nie zwieje łatwo na drogę, zresztą ruch na niej jest prawie żaden.
- Wady
Brak zaplecza (sklepik, toalety itp.)
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
czerwiec 2010
Ina