ikonka JÓZEFÓW - Stary zalew

Informacje o atrakcji turystycznej

JÓZEFÓW - Stary zalew
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Stary zalew

Józefów to miasto leżące na wysokości 255 m n.p.m. na dnie obniżenia zwanego Padołem Józefowskim, usytuowanym na pograniczu Roztocza Środkowego i Równiny Bilgorajskiej. Początkowo miejscowość zwana było Majdanem Nepryskim i było częścią Ordynacji Zamojskiej. Piąty ordynat Tomasz Józef Zamoyski postanowił na jej obszarze założyć miasto Józefów (od swego imienia). Stało się to za sprawą przywileju królewskiego wydanego  w 1715 roku. Po powstaniu styczniowym, w 1870 r., Józefów stracił prawa miejskie.  Ponownie miastem Józefów  został w 1988 roku. Dzięki walorom krajoznawczym i dogodnemu położeniu w centrum Roztocza, Józefów jest miejscowością turystyczną.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Józefów - Stary zalew
format D: N 50.485719°,   E 23.051119°
format DM: N 50° 29.14314',   E 23° 3.06714'
format DMS: N 50° 29' 08.59'',   E 23° 03' 04.03''
pytajnik
Adres:
Stary zalew, ul. Źródlana, 23-460 Józefów

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Józefów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Józefów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  25 sierpnia 2011

Mały zbiornik wodny graniczący z polem kempingowym. Drogowskazy na kąpielisko prowadzą z ryneczku (tam też dokładny plan miasta), samochodem trzeba przejechać ok. 1,5 km , bo droga prowadzi naokoło. Plaża piaszczysta, z małym drewnianym molo. Miejsce bardzo spokojne i ciche (przynajmniej podczas naszego pobytu – początek czerwca). Nieco dalej od plaży rosną „choinki” (dla mnie to każde drzewo iglaste), więc trzeba uważać na małe stópki żeby nie weszły w szyszkę, ale jednocześnie można tam znaleźć cień. Woda przy brzegu płytka, nadaje się do zabawy.
Obecnie w Józefowie funkcjonuje także drugi, znacznie większy zalew.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Dość kameralnie
Piasek i woda płytka przy brzegu
Można zaparkować przy drodze, z której jest bardzo blisko do wody, ale jest znaczny spad, więc dziecko nie zwieje łatwo na drogę, zresztą ruch na niej jest prawie żaden.
- Wady
Brak zaplecza (sklepik, toalety itp.)
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
czerwiec 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad