Tablica z opisem widoku

GŁOBIKOWA - Wieża widokowa i dinozaury

 
5.5 (1)
  1263 0

Dinozaury

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wieża widokowa i dinozaury
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Wieża widokowa w Głobikowej, najwyżej położonej wsi w okolicach Dębicy została oddana do użytku w 2009 roku. Wraz z nią stanęła pierwsza figura dinozaura - diplodoka. Ma ona 15 długości, waży 4 tony i posiada funkcje dźwiękowe. Z czasem przybyło 5 kolejnych dinozaurów: triceratops i bliźniaczy triceratozaur, diplodok, celofyz, pteranodon i gallodaktyl. Gady miały być początkiem prehistorycznej ścieżki jurajskiej rozpoczynającej się od wulkanu, ale na razie plany te nie doczekały się realizacji.
Wieża posiada 20 metrów wysokości i przy dobrych warunkach umożliwia oglądanie Pogórz: Strzyżowskiego, Dynowskiego, Ciężkowickiego, Rożnowskiego oraz Beskidów i Tatr.
Obie atrakcje znajdują się przy schronisku turystycznym Rozdzielnia Wiatrów na wysokości 450 m npm. Oferuje ono m.in. 2,4 i 8 osobowe pokoje, boiska sportowe oraz możliwość obserwacji nieba przez wypożyczane lunety. Wstęp wolny, otwarte przez cały rok.

FotoGaleria

Zdjęcia

Widok z wieży
Wieża i dinozaury
Widok z wieży
Plac zabaw pod wieżą
Tablica z opisem widoku
Tablica z opisem widoku

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe (rozwiń)

Adres:
Wieża, dinozaury, schronisko - ul. Głobikowa 81 b/c, Głobikowa, tel. (14) 683 52 34

Współrzędne geograficzne*:
Głobikowa (woj. Podkarpackie) - Wieża widokowa i dinozaury

format D: N49.9644587°,  E21.4462352°
format DM: 49° 57.867522'N, 21° 26.774112'E 
format DMS: 49° 57' 52.05''N, 21° 26' 46.45''E 

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę
Swap Start/End

Noclegi (rozwiń)

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Głobikowa w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Głobikowa wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.5(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.5
Zaskakujące miejsce na mapie turystycznej Podkarpacia. Głobikowa to mało znana miejscowość, a posiada schronisko, wieżą widokową i park dinozaurów.
Utworzono je w centum wsi, na całkiem sporej wysokości i czuć tu nawet świeże, rześkie powietrze niczym w miejscowościach górskich.
Park dinozaurów to może zbyt wielkie słowo na kilka figur, ale i tak są fajną atrakcją. Naturalnej wielkości, dwa w pozycji bojowej walczą ze sobą. O niejakim gallodactylusie nigdy nie słyszeliśmy, chyba nie występuje w żadnym innym dinoparku. Są tablice informacyjne z opisem gadów i porównaniem wielkości do człowieka.
Między nimi postawiono 5-kondygnacyjną wieżę widokową. Jest naprawdę wysoka z niezłym widokiem. Najładniejsze górzyste krajobrazy są jednak w oddali, więc najlepiej mieć lornetkę.
Duży plus należy się za mapę na tarasie widokowym z opisem tego co widzimy. Znaleźliśmy tu inne mało znane, a warte odwiedzenia miejsca w okolicy.
Pod wieżą znajduje się plac zabaw, co jest świetnym dodatkiem do pozostałych atrakcji dla najmłodszych. W czasie gdy dziecko się bawi, dobrze byłoby coś przekąsić, ale stojący w pobliżu food track z zachęcającym menu w maju był niestety zamknięty, może w sezonie działa...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 10 lat
Data pobytu
maj 2018
Dinozaury
Widok z wieży
Wieża i dinozaury
Widok z wieży
Plac zabaw pod wieżą
Tablica z opisem widoku
Tablica z opisem widoku