ikonka UHERCE MINERALNE - Wodospad na Olszance

Informacje o atrakcji turystycznej

UHERCE MINERALNE - Wodospad na Olszance
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wodospad na Olszance
Wodospad na rzece Olszanka w Uhercach Mineralnych jest najszerszą kaskadą w Bieszczadach. Szerokość uskoku wynosi ok. 38 m, a wysokość dochodzi do ponad 2,5 m (wymiary zależą od stanu wody). Do 1980 r. był większy, ale został zniszczony przez ówczesną powódź. Zbudowany jest z dolnych warstw piaskowca krośnieńskiego. U podnóża wodospadu powstał kocioł eworsyjny o głębokości 2 metrów. Miejsce to zostało uznane za pomnik przyrody nieożywionej w 2002 r., funkcjonuje również jako dzika plaża. Nie jest oznaczone w terenie, należy kierować się najpierw na kościół, potem żółty budynek spichlerza z restauracją, następnie skręcić w lewo ku łące (główna drogą biegnie w prawo do zakładu karnego). Po przejechaniu 1 km pojawi się zejście do rzeki w lewo - tu trzeba zostawić auto.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Uherce Mineralne - Wodospad na Olszance
format D: N 49.469087°,   E 22.411555°
format DM: N 49° 28.14522',   E 22° 24.6933'
format DMS: N 49° 28' 08.71'',   E 22° 24' 41.60''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (37) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Uherce Mineralne w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Uherce Mineralne wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  23 czerwca 2016

Wodospady to zawsze interesujące miejsca. Ten jest malutki, ale całkiem urokliwy, a w sezonie można sobie przy nim urządzić piknik. Jest na to odpowiednie miejsce, bo oba brzegi mają trochę płaskiej przestrzeni wyłożonej kamyczkami. Woda jest płytka z przyjemnym piaskiem, choć podobno pod samym wodospadem bardzo głęboka.
Aby dostać się na drugi brzeg i popatrzeć z bliska na kaskady musieliśmy zdjąć buty i wejść do lodowatej wody, co w październiku było średnio przyjemne, ale było warto. Dzieciak miał trochę gimnastyki przy chodzeniu po wystających z wody głazach, a potem zajęcie z kamykami i patykami. W sumie fajne i mało znane miejsce z trudnym dojazdem.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
październik 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad