ikonka OLSZANICA - Pałacyk z basenami

Informacje o atrakcji turystycznej

OLSZANICA - Pałacyk z basenami
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Pałacyk z basenami

Historia rezydencji w Olszanicy sięga XV wieku. Wtedy musiała już istnieć tu obronna siedziba rodu Kmitów. Niewiele wiadomo o jej dziejach. W XIX wieku miejscowość posiadali Stadniccy i Jordanowie. Po mariażu Jordanówny z Antonim Juścińskim stary dwór rozebrano na początku XX wieku. W jego miejscu powstał obecny pałacyk, od początku pomyślany jako pensjonat wczasowy. Po wojnie majątek przejęło państwo komunistyczne, a w pałacu funkcjonował Inspektorat PGR. W 1971 r. przejął go Centralny Zarząd Zakładów Karnych Ministerstwa Sprawiedliwości, który utworzył tu swój ośrodek wypoczynkowy, m.in. wybudował na zewnątrz baseny. W 2012 r. pałac kupiła Podkarpacka Instytucja Gospodarki Budżetowej Carpatia z Rzeszowa i nadała mu nową nazwę "Ośrodek Konferencyjno - Wypoczynkowy Pałac Biesa". W ofercie są noclegi w pałacu (7 luksusowych apartamentów) i towarzyszącym mu budynku ośrodka wczasowego "San" oraz dwie sale konferencyjne. Goście z zewnątrz mogą korzystać basenów i kawiarni.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Olszanica - Pałacyk z basenami
format D: N 49.475809°,   E 22.447645°
format DM: N 49° 28.54854',   E 22° 26.8587'
format DMS: N 49° 28' 32.91'',   E 22° 26' 51.52''
pytajnik
Adres:
Pałac Biesa w Olszanicy - Olszanica 222, tel. (13) 461 74 50, gsm 664 736 106

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (36) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Olszanica w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Olszanica wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   8 marca 2016

Pamiętam swoje odwiedziny tego pałacyku kilkanaście lat temu. Zatrzymałem się, aby zobaczyć co to za ładny zabytek stoi przy drodze. W parku z oddali dochodził głośny gwar i krzyki dzieci. Byłem pewny, że działa tam jakaś szkoła, ale ze zdumieniem zobaczyłem 2 baseny i sporą liczbą plażowiczów.
Teraz, przyjeżdżając z własną rodziną liczyłem, że zastaniemy podobny widok, zwłaszcza w pogodną sierpniową sobotę. Niestety, było inaczej. Basen wciąż działa, ale tylko jeden. Brodzik nie był napełniony wodą. W południe na trawniku była rozłożona tylko 1 rodzina, na ławkach siedzieli pojedynczy ludzie, a w basenie 2 osoby.
Jest on ogrodzony siatką i pilnowany przez ratownika. Dość głęboki, więc małe dzieci mogą wejść tylko w kole czy rękawkach. Wydaje mi się, że kiedyś było inaczej - na pewno nie był ogrodzony i chyba znacznie płytszy.
Woda czysta, ale bardzo zimna. Do dyspozycji gości są plastikowe leżaki. Nie wygląda to źle, jednak ogólnie klimat miejsca odbiegał diametralnie od tego co zapamiętałem. Przebywanie na pustym basenie w lodowatej wodzie szybko się znudziło. Dziecko nie może się samo pluskać, rówieśników do zabawy brak. Przypuszczam, że jedną z przyczyn spadku popularności tego miejsca jest cena - kiedyś wstęp kosztował symboliczną złotówkę, teraz 6 zł. Być może również nowy właściciel nastawia się na gości hotelowych i nie chce aby miejscowi czy wpadający na krótko turyści robili mu tłok. Dziwny jednak, że tak obniżono poziom. Poza pustym brodzikiem rażą zdewastowane tory do minigolfa - nie wiem, po co stoją przy basenie, skoro są poniszczone i nie można z nich korzystać. Na plus jest jedynie duży plac zabaw na trawie, którego wcześniej nie widziałem. Piasek można znaleźć tylko w małej piaskownicy przy basenie. Ogólnie byliśmy rozczarowani i szybko odjechaliśmy. Niekorzystne wrażenie częściowo zatarł jednak pałacyk i jego otoczenie (za samo wejście na jego teren nie trzeba płacić), bo jest to bardzo ładna budowla. Położona jakby na wyspie, otoczona fosą z pozostałościami fortyfikacji ziemnych i kamiennym mostkiem. Z pałacem sąsiaduje malowniczy park ze stawem, po którym można popływać kajakiem lub łódką.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
sierpień 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad