ZWIERZYŃ - Elektrownia wodna na Sanie

 
4.0 (1)
3385 0
amusial Zaktualizowano: 03-11-2015
ZWIERZYŃ - Elektrownia wodna na Sanie

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Elektrownia wodna na Sanie
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Zbudowana w 1961 r. elektrownia wodna na Sanie w Zwierzyniu znajduje się u stóp Grodziska ( 556 m. npm). Połączona jest z zaporą w Myczkowcach podziemnym tunelem wykutym w skale o długości ok. 300 m i szerokości 2 - 4 m. Różnica poziomów wody wynosi 7 m. Zainstalowane dwie turbiny Kaplana posiadają moc 3,8 MW. Nie jest udostępniona do zwiedzania. Elektrownia sąsiaduje z rezerwatem przyrody "Przełom Sanu pod Grodziskiem" o powierzchni 100 ha.


GALERIA

Zdjęcia

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Zwierzyń / Podkarpackie - Elektrownia wodna na Sanie

format D: N 49.4319936°,   E 22.4015781°
format DM: N 49° 25.919616',   E 22° 24.094686'
format DMS: N 49° 25' 55.18'',   E 22° 24' 05.68''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zwierzyń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zwierzyń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
4.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
4.0
Ciekawy bieszczadzki zakątek, ale chciałoby się zwiedzić tą niezwykłą elektrownię z  podziemnym korytem  Sanu. Niestety można tylko  popatrzeć  z zewnątrz i co najwyżej wejść na most skąd widać malowniczą  rzekę i jej przełom pod górą Grodzisko. Nurt rzeki zachwyca  megaczystą wodą w której widać dokładnie dno z licznymi wodorostami. 
Do mostku prowadzi jakaś droga, ale nie koniecznie musi być przejezdna, bo jak wyczytałem w przewodniku to jakaś "droga zakładowa".  Najlepiej więc zostawić auto na parkingu pod "cudownym" źródełkiem skąd tylko 5 minut drogi.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
październik 2015