ikonka ZWIERZYŃ - Elektrownia wodna na Sanie

Informacje o atrakcji turystycznej

ZWIERZYŃ - Elektrownia wodna na Sanie
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Elektrownia wodna na Sanie

Zbudowana w 1961 r. elektrownia wodna na Sanie w Zwierzyniu znajduje się u stóp  Grodziska ( 556 m. npm). Połączona jest z zaporą w Myczkowcach podziemnym tunelem wykutym w skale o długości ok. 300 m i szerokości  2 - 4 m. Różnica poziomów wody wynosi  7 m. Zainstalowane dwie turbiny Kaplana posiadają moc 3,8 MW.  Nie jest udostępniona do zwiedzania. Elektrownia sąsiaduje  z rezerwatem  przyrody "Przełom Sanu pod Grodziskiem" o powierzchni  100 ha.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Zwierzyń - Elektrownia wodna na Sanie
format D: N 49.431994°,   E 22.401578°
format DM: N 49° 25.91964',   E 22° 24.09468'
format DMS: N 49° 25' 55.18'',   E 22° 24' 05.68''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (34) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zwierzyń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zwierzyń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
amusial  Autor  Autor: amusial     Data dodania   3 listopada 2015

Ciekawy bieszczadzki zakątek, ale chciałoby się zwiedzić tą niezwykłą elektrownię z podziemnym korytem Sanu. Niestety można tylko popatrzeć z zewnątrz i co najwyżej wejść na most skąd widać malowniczą rzekę i jej przełom pod górą Grodzisko. Nurt rzeki zachwyca megaczystą wodą w której widać dokładnie dno z licznymi wodorostami.
Do mostku prowadzi jakaś droga, ale nie koniecznie musi być przejezdna, bo jak wyczytałem w przewodniku to jakaś "droga zakładowa". Najlepiej więc zostawić auto na parkingu pod "cudownym" źródełkiem skąd tylko 5 minut drogi.


Galeria
Data pobytu
październik 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad