ikonka KIELANÓWKA - Szopka bożonarodzeniowa

Informacje o atrakcji turystycznej

KIELANÓWKA - Szopka bożonarodzeniowa
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja na złą pogodę
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Szopka bożonarodzeniowa
Miejsce na medal 2015
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Jedna z największych na Podkarpaciu szopek bożonarodzeniowych jest dziełem Augustyna Inglota. Od 2000 roku tworzy on swoje dzieło w kościele parafialnym pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce pod Rzeszowem. Początkowo szopka miała 4 m szerokości, a z czasem została rozbudowana do ok. 13 m. Zajmuje prezbiterium i nawę boczną świątyni, w jednej części przedstawia wieś, w drugiej miasto. Składa się z kilkuset elementów, których ułożenie zajmuje 2 tygodnie i każdego roku jest nieco inne. Szopkę można oglądać od pasterki do 2 lutego w niedziele i święta od godz. 8 do 17, a w dni powszednie podczas Mszy Św o godz. 16.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kielanówka - Szopka bożonarodzeniowa
format D: N 50.026677°,   E 21.929201°
format DM: N 50° 1.60062',   E 21° 55.75206'
format DMS: N 50° 01' 36.04'',   E 21° 55' 45.12''
pytajnik
Adres:
Parafia Kielanówka, Kielanówka 148, tel. 17 859 26 36

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kielanówka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kielanówka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  10 stycznia 2015

Do szopki w Kielanówce nie tak łatwo trafić, ale warto, bo trudno na Podkarpaciu znaleźć ciekawszą. Kościół znajduje się na wzgórzu w centrum wsi, na lewo od głównej drogi z Rzeszowa (jest słabo widoczny).
Na początek rzuca się w oczy kontrast między bogato wyposażoną szopką i ubogim wnętrzem kościoła. Szopka zajmuje całą szerokość świątyni i podzielona jest tematycznie. Po jednej stronie mamy bardziej tradycyjną część wiejską, a po drugiej miejską - współczesną.
W obu są elementy ruchome i humorystyczne. W części miejskiej m.in. latają samoloty, przesuwa się balon mistrzowskiej drużyny Asseco Ressovia, papież porusza ręką w oknie Pałacu Watykańskiego błyska fotoradar, stoi pociąg pendolino relacji Przeworsk - Dynów. W wiejskiej, mężczyzna pompuje prawdziwą wodę z pompy, w tartaku obraca się wielkie koło, a wśród zwierząt pasą się dinozaury. Nie brakuje też przesuwających się postaci i obiektów, tak więc początkowo nie wiadomo na co patrzeć!
Szopka jest wielka, więc aby dzieci mogły ją w całości ogarnąć wzrokiem postawiono ławki. Jednak konstrukcja nie jest do końca udana, pewne elementy są zbyt daleko, ledwo je widać, no i ułożenie jest trochę chaotyczne.
Niemniej jednak robi wielkie wrażenie i jest bardzo chętnie odwiedzana przez rodziców z dziećmi - można trafić na spory tłum.


Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
styczeń 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
70
Zgłoś naruszenie zasad