ikonka RUDAWKA RYMANOWSKA - Tężnia solankowa

Informacje o atrakcji turystycznej

RUDAWKA RYMANOWSKA - Tężnia solankowa
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Tężnia solankowa

Tężnia solankowa w Rudawce Rymanowskiej położona jest na terenie Ośrodka Wczasów Zdrowotnych "Rudawka" jako jedna z jego atrakcji. Wraz z małym basenem dostępna jest dla wszystkich chętnych bezpłatnie. Powstała w 2010 roku. Solanka bije ze źródła na głębokości 1000 m. Zawiera m.in. jod, brom, magnes, potas, sód, żelazo. Działa leczniczo na schorzenia układu oddechowego, zatok, nadciśnienia tętniczego oraz nerwicę. Tężni towarzyszą: stadnina, lokale gastronomiczne, boiska sportowe, korty oraz domki noclegowe. UWAGA! W maju 2017 roku ogłoszono zawieszenie działalności ośrodka do odwołania!

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Rudawka Rymanowska - Tężnia solankowa
format D: N 49.513177°,   E 21.918562°
format DM: N 49° 30.79062',   E 21° 55.11372'
format DMS: N 49° 30' 47.44'',   E 21° 55' 06.82''
pytajnik
Adres:
Ośrodek Wczasów Zdrowotnych RUDAWKA - ul. Rudawka Rymanowska 6, gsm 600 090 141, tel. (13) 435 90 27

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Rudawka Rymanowska w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Rudawka Rymanowska wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   2 grudnia 2013

Bardzo fajne miejsce w pobliżu przełomu Wisłoka. Można tu wpaść po pikniku nad rzeką, aby zjeść coś gorącego i pooddychać najodowanym powietrzem. Do dyspozycji jest restauracja oraz bar z fastfoodami i napojami. Tężnia to niewielki okrągły obiekt wykonany z darniny, po której spływa solanka. W jej wnętrzu stoi altana z ławą, ale jej rozmiary sprawiają, że szybko się zapełnia, więc może być problem z miejscem. Podczas naszego pobytu była pełna, ale z czasem się opróżniła. Zgodnie z zaleceniem na tabliczce w środku powinno się spędzić maksymalnie 30 minut. Dookoła jest zresztą znacznie ciekawiej.
Za tężnią jest zbiornik, gdzie solanka bije z dwóch dysz. Można usiąść na jego brzegu i mamy tu chyba nawet bardziej nasycone powietrze. Jest też kranik na skalistym podeście z wodą do picia, który jest równocześnie świetnym miejscem do zabawy dla maluchów. Dalej utworzono ładny mostek oraz mały basen z gorącą solankową wodą. W najgłębszym miejscu (na środku) ma on ok. 1 m głębokości. Cieszy się popularnością zarówno dzieci jak i dorosłych.
Nie daleko jest altana z okazem słynnego minerału - krzemienia pasiastego. Nieco dalej coś co nazywa się bulgotka. Jest to zbiornik podobny do studni z kamieni, w którym cały czas bulgoce woda. Fajny pomysł - można sobie przy nim przyjemnie posiedzieć, a i maluchy są tym zainteresowane. Są również miejsca na ognisko i grilla, niestety brak porządnego placu zabaw, bo kilka starodawnych huśtawek z piaskownicą trudno za takowy uznać.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
można wdychać prawdziwą solankę
bliskość do przełomu Wisłoka
ładna okolica
namiastka basenu termalnego
zaplecze gastronomiczne
- Wady
brak porządnego placu zabaw
niewielkie rozmiary tężni i basenu
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
sierpień 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
60
Zgłoś naruszenie zasad