ikonka WISŁOCZEK - Wodospad Wisłoczek

Informacje o atrakcji turystycznej

WISŁOCZEK - Wodospad Wisłoczek
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wodospad Wisłoczek

Wodospad znajduje się przy Studenckiej Bazie Namiotowej "Wisłoczek" na potoku o tej samej nazwie, jeszcze przed znakiem początku miejscowości. Powstał na warstwowo ułożonych skałach osadowych zwanych fliszem karpackim. "Wisłoczek" posiada kilka metrów wysokości, a miejsce spadku wody ze względu na znaczną głębokość nadaje się do kąpieli.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Wisłoczek - Wodospad Wisłoczek
format D: N 49.51302°,   E 21.885294°
format DM: N 49° 30.7812',   E 21° 53.11764'
format DMS: N 49° 30' 46.87'',   E 21° 53' 07.06''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wisłoczek w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wisłoczek wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  26 listopada 2013

Zaskakująco nieznana atrakcja przyrodnicza, sami będąc w okolicy wiele razy nie słyszeliśmy o niej, aż do tego roku. Wodospad leży przy samej drodze, lecz jest całkowicie ukryty w lesie i słabo oznaczony. Trzeba wypatrywać tabliczki po prawej stronie kierującej na bazę namiotową lub po prostu szukać miejsca gdzie przy drodze bez żadnych zabudowań stoją auta. My wjechaliśmy najpierw do Wisłoczka i musieliśmy zawracać.
Szlak do wodospadu wiedzie przez drewniany mostek oraz wspomniane pole namiotowe, gdzie w sierpniu biwakowało sporo osób. Także z maluchami, więc nasz syn miał towarzystwo. Do przejścia jest ze 100 metrów. Wodospad tworzy ok. 3-metrowy uskok, woda spływa raczej wąskim strumieniem, ale niżej się rozszerza i ogólnie widok jest bardzo ładny. To co jest zadziwiające w Wisłoczku to zbiornik pod wodospadem, który ma ponad 2 metry głębokości. Byliśmy w lekkim szoku, gdy ludzie zaczęli skakać z góry, bo wydaje się, że woda powinna być tam do kolan! Dzieciaki nie mogą więc swobodnie się pluskać, bo spadek dna od razu jest dość duży. Poniżej jest jednak pełno płytkiej wody w potoku, gdzie mogą się świetnie bawić. Warto przejść się kawałek w dół rzeki, bo dookoła wszędzie pełno kamieni i skałek, więc widoczki są urokliwe.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
sierpień 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
122
Zgłoś naruszenie zasad