ikonka KOZŁÓW - Kąpielisko ośrodka Jałowce

Informacje o atrakcji turystycznej

KOZŁÓW - Kąpielisko ośrodka Jałowce
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kąpielisko ośrodka Jałowce

Ośrodek Wypoczynkowy "Jałowce" leży nad rzeką Wisłoka, niedaleko autostrady A4, pomiędzy wsiami: Kozłów i Kędzierz. Oferuje pole namiotowe, domki wypoczynkowe, dwie restauracje, w tym jedną podziemną o nazwie "Dolina Atona” (jest ona stylizowana na starożytną budowlę egipską). Poza tym ośrodek dysponuje zalewem z amfiteatrem biesiadnym. Funkcjonuje tu kąpielisko z plażą i wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz łowisko dla wędkarzy. Zalew otwarty jest w sezonie codziennie od 10 do 18.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kozłów - Kąpielisko ośrodka Jałowce
format D: N 50.101123°,   E 21.445965°
format DM: N 50° 6.06738',   E 21° 26.7579'
format DMS: N 50° 06' 04.04'',   E 21° 26' 45.47''
pytajnik
Adres:
Ośrodek Rekreacyjno - Wypoczynkowy "JAŁOWCE" - Kozłów 12c, 39- 200 Dębica, tel (14) 6811000, gsm 600 29 36 37

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kozłów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kozłów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   3 czerwca 2013

Niewielki zalew jest główną atrakcją ośrodka Jałowce ukrytego pośród łąk i lasów niedaleko Dębicy. Aby do niego dojechać musimy się trochę pomęczyć, bo nie ma tu porządnej drogi. Na szczęście gdy będziemy w pobliżu poprowadzą nas znaki, bo inaczej ciężko byłoby trafić.
Opłata jest kilkuzłotowa, pobierana przy rampie wjazdowej. Na kąpielisku wydzielono strefę płytką dla dzieci, gdzie głębokość zwiększa się łagodnie. Dalej głęboko jest już nawet blisko brzegu. Plaża jest do wyboru piaszczysta lub trawiasta, nie ma w ogóle drzew, więc nie da się schować przed słońcem, bez własnego parasola bądź namiotu.
Przy strefie dziecięcej jest najwięcej piasku, niestety jest on największą wadą zalewu - nie jest to czysty piasek lecz taki z drobnymi kamyczkami i kurzący się. Niefajny do zabawy dla malucha, a i siedzi się na tym niezbyt przyjemnie. Poza tym podobało nam się tutaj i nasz syn był w sumie zadowolony. Woda bardzo ciepła, jest plac zabaw (choć skromny), trampolina (płatna dodatkowo), prysznice, boisko do siatki.
Widoki nad wodą nie należą do atrakcyjnych, chociaż sam zalew jest ciekawy, bo poprzedzielany nasypami, które tworzą osobne akweny. Na jednym można się kąpać, na drugim popływać rowerem lub kajakiem, na innym wędkować.
Kąpielisko posiada też gastronomię - jest to bar ze sporym amfiteatrem. Wbrew pozorom można tam całkiem dobrze i tanio zjeść. Pamiętam, że byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni schabowym ze śliwkami, który poleciła nam Pani za barem, choć nie było go nawet w menu.
Przy barze jest całkiem znośna ubikacja, czego nie można powiedzieć o przebieralniach, które mocno śmierdziały.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
jest plac zabaw
wypożyczalnia sprzętu
dobra gastronomia
woda czysta i ciepła
- Wady
fatalny piasek
brak cienia
trudny dojazd
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
141
Zgłoś naruszenie zasad