SIEMUSZOWA - Drewniana cerkiew

 
3.0 (1)
4273 0
sławoj Zaktualizowano: 01-12-2019
SIEMUSZOWA - Drewniana cerkiew

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Drewniana cerkiew
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Drewniana, greckokatolicka cerkiew Przemienienia Pańskiego w Siemuszowej zbudowana została w 1841 roku. Pierwsza świątynia istniała tu już jednak w 1507 roku. Po akcji wysiedleńczej miejscowej ludności w 1946 roku funkcjonuje jako kościół katolicki pw. Chrztu Pańskiego. Ostatni remont przeszła w 1978 roku. Świątynia posiada cechy klasycystyczne. Od zachodu dobudowana jest wieża zwieńczona hełmem, od wschodu do prezbiterium przylega murowana zakrystia. Wnętrza kryją ikonostas, obrazy oraz polichromie ścienne z II połowy XIX wieku. Cerkiew jest zamknięta z wyjątkiem niedzielnego nabożeństwa. Można jednak poprosić o jej otwarcie w domu pani Rij pod numerem 28.


GALERIA

Zdjęcia

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Siemuszowa / Podkarpackie - Drewniana cerkiew

format D: N 49.5977054°,   E 22.3118652°
format DM: N 49° 35.862324',   E 22° 18.711912'
format DMS: N 49° 35' 51.74'',   E 22° 18' 42.71''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Siemuszowa w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Siemuszowa wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
3.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
3.0
Cerkiew w miarę ładnie położona, ale wyglądem nie zachwyca. Sztampowa budowla z wieżą, bez charakteru.  Żałuje, że nie dało się zobaczyć wnętrza, może podwyższyłbym ocenę. Warto wejść na cmentarz położony obok na górce. Ładny widok na bieszczadzką okolicę, a pośród nowych nagrobków są także dużo starsze  z początku XIX wieku.  
Dojazd do cerkwi jest oznaczony i prowadzi po asfaltowej drodze.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 at
Data pobytu
maj 2012