ikonka BLIZNA - Park Historyczny Blizna

Informacje o atrakcji turystycznej

BLIZNA - Park Historyczny Blizna
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna

Park Historyczny Blizna powstał  w 2011 roku jako dzieło mieszkańców sołectwa Blizna. Projekt wsparła Rada Gminy Ostrów. Zarządcą jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie. Park zajmuje powierzchnię 1 ha i założony jest na obszarze dawnego niemieckiego poligonu broni rakietowej V1 i V2 funkcjonującego od listopada 1943 do lipca 1944 roku. Głównym elementem parku jest wykonana z blachy 14-metrowa makieta rakiety V2. Obiekt jest otwarty w sezonie w godzinach 8-17 (dni powszednie) i 8-20 (sob.-niedz.).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Blizna - Park Historyczny Blizna
format D: N 50.182775°,   E 21.614338°
format DM: N 50° 10.9665',   E 21° 36.86028'
format DMS: N 50° 10' 57.99'',   E 21° 36' 51.62''
pytajnik
Adres:
Park historyczny Blizna - 39-103 Ostrów 225, tel. (17) 745 11 60

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Blizna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Blizna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
  Autor  Autor: Sabina     Data dodania  30 kwietnia 2018

POLECAM to miejsce na wyprawy z dziećmi. Wszystkiego można dotknąć, wejść do samolotu i jeppa, przejść okop. Jest parking obok wejścia i kilka pamiątek do kupienia.


Galeria
Wiek dziecka(i)
3 i 4
Data pobytu
kwiecień 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
rabarbar  Autor  Autor: rabarbar     Data dodania   7 maja 2013

Witam, miałam ostatnio okazję być w Parku Historycznym w Bliźnie. Park ma makiety rakiet z II wojny światowej i to w ich rzeczywistej wielkości. O Bliźnie, czyli miejscowość w której za czasów II wojny światowej był poligon gdzie testowano rakiety opowiada fantastycznie człowiek mieszkający tam od zawsze. Szczególnie dzieciom bardzo opisowo,że można sobie to wyobrazić z łatwością. Fajne jest to, że cały park położony jest na leśnym, wiejskim terenie. My wzięliśmy ze sobą koszyk piknikowy i usiedliśmy ja łące niedaleko parku i fantastycznie spędziliśmy dzień. Nikt się nas nie czepiał. dzieciaki były zachwycone rakietami. Szkoda tylko, że nie można było kupić w parku żadnej pamiątki. Ale zdjęć narobiliśmy masę.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
maj 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
63
Zgłoś naruszenie zasad