ikonka WINNE - PODBUKOWINA - Rezerwat Brodoszurki

Informacje o atrakcji turystycznej

WINNE - PODBUKOWINA - Rezerwat Brodoszurki
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Rezerwat Brodoszurki

Brodoszurki to rezerwat przyrody o powierzchni 26 ha, utworzony w 1995 roku na terenie gminy Dubiecko pod wsią Winne - Podbukowiny. Ma za zadanie chronić bór bagienny z rzadką roślinnością torfowiskową. Można tu spotkać m.in. rosiczkę okrągłolistną, narecznicę grzebieniastą, żurawinę błotną, gwiazdnicę bagienną, wełniankę wąskolistną. Z fauny występuje kilka odmian jaszczurek, żmija zygzakowata, zaskroniec, lis, kuna, sarna oraz wiele gatunków ptaków. Ścieżka biegnąca przez rezerwat ma ok. 1 km i 5 przystanków. Pokrywa się ona na tym terenie ze znacznie dłuższą trasą turystyczną "Środowisko, historia, kultura – trzy ścieżki tożsamości”.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Winne - Podbukowina - Rezerwat Brodoszurki
format D: N 49.821899°,   E 22.359881°
format DM: N 49° 49.31394',   E 22° 21.59286'
format DMS: N 49° 49' 18.84'',   E 22° 21' 35.57''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Winne - Podbukowina w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Winne - Podbukowina wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  12 marca 2013

Rezerwat Brodoszurki jest częścią dłuższego szlaku, który łączy się m.in. z rezerwatem Kozigarb. Na wycieczkę z małym dzieckiem nadaje się idealnie, bo nie ma dużo chodzenia. Auto parkuje się pod lasem, tuż przed początkiem ścieżki przyrodniczej. Idąc nią widzimy dookoła bagnisty teren, czasem małe, zarośnięte jeziorka, w których leżą drzewa i spróchniałe pnie. Widoki są więc ciekawe i rzadko spotykane, szczególnie dla mieszczuchów.
Pierwsze większe jezioro leży około połowy trasy. Na trochę się tu zatrzymaliśmy, ale niestety w całym rezerwacie brak ławek, aby odpoczywając podziwiać malownicze moczary. Dalej idzie się lasem do skupiska kilku następnych jeziorek. Tutaj złamaliśmy regulamin i obeszliśmy jedno dookoła, ale skoro jest wydeptana ścieżka to czemu nie? Wszędzie bardzo fajne plenery z dziką przyrodą, jest wiele okazji do zrobienia świetnych zdjęć. Miejsce warte jest odwiedzenia o każdej porze roku, a odwiedzających jest chyba bardzo niewielu, bo podczas naszej obecności nie widzieliśmy żywej duszy, no ale był listopad...
Szkoda tylko, że jak wspomniałem rezerwat nie jest dobrze zagospodarowany, jedyna ławka jaką sobie przypominam stoi na początku ścieżki, brak też koszy na śmiecie. Jest za to kilka tablic informacyjnych.
Do rezerwatu prowadzą 2 drogi na odcinku Bachórzec - Dubiecko. Jadąc w kierunku Przemyśla trzeba w jedną z nich skręcić w prawo. Przy drodze są tabliczki informacyjne.
Przejazd wózkiem jest trudny, ścieżka miała odcinki wąskie, zarośnięte i zabłocone (szczególnie na początku).


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
przyroda nie skażona cywilizacją
malownicze jeziorka, torfowiska i bagna
spokojne miejsce bez tłumu turystów
- Wady
brak ławek i koszy na śmiecie
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
listopad 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad