ikonka HULSKIE - Wodospad dolny na Hulskim

Informacje o atrakcji turystycznej

HULSKIE - Wodospad dolny na Hulskim
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wodospad dolny na Hulskim

Potok Hulski spływa z bieszczadzkiego  szczytu Smerek na wysokości ok. 1000 metrów i zanim wpłynie do Sanu tworzy dwa wodospady.  Wodospad dolny jest większy i znajduje się przy oficjalnie nieistniejącej, ale posiadającej jeszcze 1 domostwo wsi Hulskie. Posiada on kilka metrów wysokości, a jego wygląd zależy od aktualnego stanu wody w potoku. Nie prowadzi do niego żaden szlak i nie jest w jakikolwiek sposób oznaczony.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Hulskie - Wodospad dolny na Hulskim
format D: N 49.224114°,   E 22.513218°
format DM: N 49° 13.44684',   E 22° 30.79308'
format DMS: N 49° 13' 26.81'',   E 22° 30' 47.58''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Hulskie w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Hulskie wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
sławoj  Autor  Autor: sławoj     Data dodania  16 grudnia 2012

Wodospad na Hulskim często wymieniany jest razem z Hylatym. Pewnie dlatego, że wodospadów w Bieszczadach jest tylko kilka, a odległość między tymi dwoma tak mała, że można je obejrzeć za jednym zamachem w ciągu godziny. Wodospady różnią się znaczne. W przeciwieństwie do Hylatego, Hulski nie jest w ogóle przystosowany do celów turystycznych i nawet trafić tam trudno. Trzeba nakierować się na czerwony szlak prowadzący spod kościoła w Zatwarnicy na Krywe. Do wymarłej wsi Hulskie jest do pokonania około 4 km. Droga dziurawa ale z widokami. Po tym odcinku punktem orientacyjnym jest mostek nad potokiem Hulskim, który mijamy i dojeżdżamy do ostrego skrętu szlaku w prawo pod górę. Tutaj trzeba odbić prosto na drogę ze szlabanem. Stąd jest już tylko 600 metrów. Mijamy budy do wypału węgla, składowisko pni i za nim leży wodospad.
Ostatni odcinek to droga leśna, jesienią grząska i błotnista. Po wyjściu z auta trzeba się przygotować na zabrudzenie obuwia i pilnować dzieci, żeby nie wdepnęły w głębsze błoto czy kałużę. Zejście nad wodospad to tylko 3-4 metry w dół ale nie jest łatwo, bo nie ma utworzonych żadnych stopni. Jest jedno dzikie zejście po śliskim i grząskim gruncie, jeszcze trudniej potem wyjść.
Mimo panującej w lesie wilgoci Hulski nie miał wysokiego poziomu wody i woda nie opadała ani szerokim ani obfitym strumieniem (podobno na wiosnę jest lepiej, a najgorzej latem), ale wodospadzik warty jest oglądnięcia. Składa się z dwóch skalnych progów. Dookoła jest dużo "klimatycznych" skał, głazów i kamieni pokrytych mchem. Z nich można obserwować spadek wody i wsłuchać się w kojący szum.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
listopad 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad