HULSKIE - Wodospad dolny na Hulskim

 
4.0 (1)
7660 0
sławoj Zaktualizowano: 07-04-2015
HULSKIE - Wodospad dolny na Hulskim

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wodospad dolny na Hulskim
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna

Potok Hulski spływa z bieszczadzkiego szczytu Smerek na wysokości ok. 1000 metrów i zanim wpłynie do Sanu tworzy dwa wodospady. Wodospad dolny jest większy i znajduje się przy oficjalnie nieistniejącej, ale posiadającej jeszcze 1 domostwo wsi Hulskie. Posiada on kilka metrów wysokości, a jego wygląd zależy od aktualnego stanu wody w potoku. Nie prowadzi do niego żaden szlak i nie jest w jakikolwiek sposób oznaczony.


GALERIA

Zdjęcia

Wodospad z dalszego ujęcia
Potok Hulski

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Hulskie / Podkarpackie - Wodospad dolny na Hulskim

format D: N 49.2241141°,   E 22.5132179°
format DM: N 49° 13.446846',   E 22° 30.793074'
format DMS: N 49° 13' 26.81'',   E 22° 30' 47.58''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Hulskie w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Hulskie wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
4.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
4.0
Wodospad na Hulskim często wymieniany jest razem z Hylatym. Pewnie dlatego, że  wodospadów w Bieszczadach jest tylko kilka, a odległość między tymi dwoma tak mała, że można je obejrzeć za jednym zamachem w ciągu godziny. Wodospady różnią się znaczne. W przeciwieństwie do Hylatego, Hulski nie jest w ogóle przystosowany do celów turystycznych i nawet trafić tam trudno. Trzeba nakierować się na czerwony szlak prowadzący spod kościoła w Zatwarnicy na Krywe. Do wymarłej wsi Hulskie jest do pokonania około 4 km. Droga dziurawa ale z widokami. Po tym odcinku punktem orientacyjnym jest mostek nad potokiem Hulskim, który mijamy i dojeżdżamy do ostrego skrętu szlaku w prawo pod górę. Tutaj trzeba odbić prosto na  drogę ze szlabanem. Stąd jest już tylko 600 metrów. Mijamy budy do wypału węgla, składowisko pni i za nim leży wodospad. 
Ostatni odcinek to droga leśna, jesienią grząska i błotnista. Po wyjściu z auta trzeba się przygotować na zabrudzenie obuwia i pilnować dzieci, żeby nie wdepnęły w głębsze błoto czy kałużę. Zejście nad wodospad to tylko  3-4 metry w dół ale nie jest łatwo, bo nie ma utworzonych żadnych stopni. Jest jedno dzikie zejście po śliskim i grząskim gruncie, jeszcze trudniej potem wyjść. 
Mimo panującej w lesie wilgoci Hulski nie miał wysokiego poziomu wody i woda nie opadała ani szerokim ani obfitym strumieniem (podobno na wiosnę jest lepiej, a najgorzej latem), ale wodospadzik warty jest oglądnięcia. Składa się z dwóch skalnych progów. Dookoła jest dużo "klimatycznych" skał, głazów i kamieni pokrytych mchem. Z nich można obserwować spadek wody i wsłuchać się w kojący szum.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
listopad 2012
Wodospad z dalszego ujęcia
Potok Hulski