ikonka RADAWA - Zalew

Informacje o atrakcji turystycznej

RADAWA - Zalew
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zalew
Miejsce na medal 2015
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Radawski zalew powstał na rzece Lubaczówka w latach 70-tych XX wieku. Użytkuje go Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji. Oprócz kąpieliska oferuje on tereny rekreacyjne, spacerowe, trasy rowerowe i konne. Regularnie odbywają się tu dyskoteki i imprezy plenerowe a czasem zawita nawet cyrk. Otoczenie zalewu posiada specyficzny mikroklimat, porównywalny z nadmorskim. W powietrzu znajduje się duże stężenie jodu wydzielanego przez iglaki porastające tutejsze lasy. Zdrowotne właściwości klimatu radawskiego zauważono już w XVI wieku. W 2010 roku zalew został oczyszczony i nieco poszerzony.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Radawa - Zalew
format D: N 50.136439°,   E 22.76144°
format DM: N 50° 8.18634',   E 22° 45.6864'
format DMS: N 50° 08' 11.18'',   E 22° 45' 41.18''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (3) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Radawa w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Radawa wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 5 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.9 na 6.0  (głosów: 5)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.5
  Autor  Autor: rybak     Data dodania  27 lipca 2018

Świetne miejsce na kilkudniowy wypad z dziećmi. Jezdzimy tam co roku bo jest bardzo czysta woda, czyste brzegi i bardzo tanio. Nad zalewem jest kilkanaście punktów gastronomicznych. W tygodniu na campingu jest spokój ale dużo ludzi przyjeżdża bez nocowania więc w wodzie jest zagęszczenie. W weekendy zjeżdża się młodzież i bywa głośno. Jeśli ktoś chce się przekonać jak wygląda sytuacja to są kamery internetowe więc samemu można ocenić sytuację ;)


Galeria
Wiek dziecka(i)
5 i 7 lat
Data pobytu
sierpień 2015, sierpień 2016, sierpień 2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
1.0
  Autor  Autor: OsiedleGorczewska     Data dodania  21 czerwca 2018

Pan wlasciciel niezrowowazony. Grozi dzieciom i ich rodzicom. Miejsce nieodpowiednie dla rodzin z pupilami. OMIJAJCIE


Galeria
Wiek dziecka(i)
1-19
Data pobytu
Czerwiec 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
04
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  24 lipca 2015

Podoba mi się, że co roku widać w Radawie jakieś zmiany. Od ostatniej naszej wizyty dodano 2 zjeżdżalnie, wiaty na wodzie, grzybka, pizzerię. Tak więc zalew wciąż się rozwija.
Dla dzieci jest bardzo bezpiecznie, bo połowa zalewu jest płytka, ale miejsca do popływania dla starszych też jest sporo. Duża ilość barów sprawia, że mamy w miarę szeroki wybór jedzenia i picia i nie ma wielkich kolejek.
Zalew ma idealną wielkość, bo mimo dużej popularności nie ma uczucia tłoku i wszędzie jest blisko - do gastronomii, do amfiteatru, do super tyrolki przez całe jezioro, czy do auta.
Warto przyjeżdżać w soboty, bo zawsze można liczyć na jakąś imprezę, która nie wymaga dodatkowej opłaty. My trafiliśmy na świetny koncert folkowy.
Jak na razie nie znalazłem na Podkarpaciu lepszego kąpieliska na wypad z dziećmi.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
lipiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
123
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
ewatom  Autor  Autor: ewatom     Data dodania   1 lutego 2015

Moi dziadkowie twierdzili, że klimat Radawy bardzo dobrze wpływał na ich zdrowie i samopoczucie. My też wpadamy tam 2-3 razy każdego roku. Miejsce moim zdaniem wyśmienite na weekend. Fajna woda, dobre zaplecze, no i często coś się dzieje fajnego.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
12 i 7 lat
Data pobytu
wakacje 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
75
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  14 września 2012

Zalew w Radawie położony jest na terenie ośrodka wypoczynkowego, można wynająć domek lub rozbić się na kempingu, ale trzeba też zapłacić za wstęp i parkowanie po 5 zł/os. i 5 zł/auto. Przy czym w sezonie może brakować miejsca na wewnętrznym parkingu i auto trzeba zostawić przed bramą (opłata ta sama).
W zamian możemy korzystać ze świetnie przygotowanego kąpieliska w okolicy o wyjątkowych walorach zdrowotnych. Plaża jest piaszczysta, rozpostarta nad całym brzegiem jeziora, choć czasem o dużej pochyłości. Miejsca jest więc pod dostatkiem, choć najpopularniejsze strefy są dosyć zatłoczone.
Najpopularniejsze oczywiście dla rodziców z dziećmi - są tu bowiem dwie niewielkie zjeżdżalnie do wody, rewelacyjny pomysł, nawet najmniejsze dzieci chcą z nich zjeżdżać.
Wokół rośnie iglasty lasek, więc osoby wolące cień nie mają problemów ze znalezieniem go. Małym problemem są igły, które kłują w gołe stopy oraz mrówki na terenie trawiastym.
Woda ma może średnio atrakcyjną barwę, ale to "zasługa" występującej tu rudy darniowej, ważne że jej stan jest na bieżąco kontrolowany, jest ciepła i na całym obszarze w miarę płytka.
Ciekawą atrakcją jest tyrolka, na której rodzic może zjechać razem z dzieckiem przez cały zalew (za 10 zł), ale naszego syna nie udało się na to namówić.
Przy zalewie często organizowane są różne imprezy, jak np. wieczór cygański, grecki, country, my trafiliśmy akurat na wieczór góralski - występowała jakaś kapela spod Zakopanego. Nad rzeczką Lubaczówką jest amfiteatr usytuowany na wyspie, a miejsca dla widowni na przeciwległym brzegu. Bardzo przyjemnie słucha się tu muzyki nad wodą, szczególnie wieczorem, przy płonących pochodniach. Koniecznie jednak trzeba mieć ze sobą jakiś specyfik na komary. Dzieci mogą do woli hasać i tańczyć na trawie, ryzyko rozbicia głowy jest dość nikłe, bardziej trzeba uważać żeby się nie pogubiły. Poza tym na terenie ośrodka jest całkiem fajny plac zabaw, kiosk z akcesoriami do wody, lody, fastfoody itp. (można nawet dostać bób). Toalety są czyste, jest też przebieralnia oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. W okolicy jest sporo tras spacerowych i rowerowych, może kiedyś z nich skorzystamy, bo generalnie Radawa to bardzo urocze miejsce.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Czysto
Jest przebieralnia
Dość szeroki wybór jedzenia
Można spędzić cały dzień od rana do późnego wieczora
Łatwo znaleźć cień
Zjeżdżalnie dla dzieci
Dużo piasku
Tania tyrolka
- Wady
Komary wieczorem
W zalesionej części plaży mrówki
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
244
Zgłoś naruszenie zasad