ikonka GÓRY SŁONNE - Taras widokowy przy drodze

Informacje o atrakcji turystycznej

GÓRY SŁONNE - Taras widokowy przy drodze
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Taras widokowy przy drodze

Góry Słonne to pasmo górskie w Karpatach Wschodnich należące do Gór Sanocko-Turczańskich. Jego teren objęty jest ochroną jako Park Krajobrazowy  Gór Słonnych o powierzchni 514 km2 oraz programem Natura 2000.W skład Parku wchodzi kilka rezerwatów jak np. Góra Sobień, Polanki, Dyrbek. Góry Słonne porośnięte są lasami bukowymi z domieszką jodły, świerku, grabu i wiązu (buczyna karpacka). Punkt widokowy umieszczony jest przy drodze krajowej nr 28, najbliżej miejscowości Wujskie.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Góry Słonne - Taras widokowy przy drodze
format D: N 49.553879°,   E 22.322331°
format DM: N 49° 33.23274',   E 22° 19.33986'
format DMS: N 49° 33' 13.96'',   E 22° 19' 20.39''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (33) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Góry Słonne w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Góry Słonne wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
sławoj  Autor  Autor: sławoj     Data dodania  27 kwietnia 2012

Będąc w okolicach Sanoka warto podjechać 20 km drogą na Przemyśl aby dotrzeć do Gór Słonnych. Pokonuje się je malowniczymi serpentynami, a przy końcu wspinaczki znajduje się przydrożny taras widokowy. Miejsce zostało wybrane niemal idealnie, bo na samym szczycie, więc przy dobrej pogodzie widok na Góry Słonne i Bieszczady powinien zapierać dech w piersiach. Ja na taką jednak nie trafiłem, delikatna mgiełka przysłaniała odległe szczyty ale też dodała uroku fotografiom na dużym zoomie.
Drewniany taras wyposażony był kiedyś w panoramiczny rysunek z opisami wszystkich widocznych szczytów i masywów, m.in. Magury Łomniańskiej, Trohańca, Jawora, Tarnicy, Smereka, Korbania, Łopiennika, Chryszczatej. Piszę był, bo obecnie jest cały porysowany i podarty. Sam taras przestał pełnić swoją rolę z prozaicznej przyczyny - drzewa coraz bardziej przysłaniają widok z niego. Domyślam się, że z tego powodu obok został utworzony nasyp ziemny, pod nowy taras, ale czy i kiedy powstanie tego nie wiem. Panorama z niego już teraz jest znacznie lepsza, widać m.in. Lesko i Sanok ale przydałby się ten opis szczytów. Dzieciakom innych turystów nasyp ten służył do wspinania i zjeżdżania w dół na pupie.
Przy tarasie jest drewniana ława piknikowa oraz parking, wykorzystywany jako postój sanitarny i to czasem na dużą skalę. Gdy przyjechałem na parkingu stał konwój z pełnym autobusem kibiców i kilkoma samochodami, pilnowany przez prawie taką samą ilość policji. Jeśli każdy z nich skoczył w lasek, to drzewa wokoło są nieźle nawożone...


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
marzec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad