ikonka ŁODZINA - Drewniana cerkiew

Informacje o atrakcji turystycznej

ŁODZINA - Drewniana cerkiew
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Drewniana cerkiew

Cerkiew Narodzenia NMP w Łodzinie pochodzi z 1743 roku i była świątynią greckokatolicką. Część wyposażenia wraz z ikonostasem pochodzą z roku 1875 roku, kiedy to miał miejsce gruntowny remont budowli. Obecnie jest kościołem katolickim.
Cerkiew łodzińska składa się z trzech części: prezbiterium, wyższej i szerszej nawy z wieżą oraz babińca zwieńczonego małą wieżyczką. Cerkiew otwarta jest tylko w czasie mszy niedzielnej, ale można poprosić o otwarcie cerkwi w sąsiednim domu o numerze 1.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Łodzina - Drewniana cerkiew
format D: N 49.65446°,   E 22.278707°
format DM: N 49° 39.2676',   E 22° 16.72242'
format DMS: N 49° 39' 16.06'',   E 22° 16' 43.35''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (35) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Łodzina w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Łodzina wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
sławoj  Autor  Autor: sławoj     Data dodania   2 kwietnia 2012

W Łodzinie mamy niewielką, ale przeuroczą cerkiewkę. Stoi przy cmentarzu na końcu wsi. Jest starsza od większości tego typu świątyń i pewnie dlatego wyróżnia się wyglądem. W okresie gdy drzewa są bezlistne odsłania się interesujące położenie cerkwi na skraju wzgórza, za którym rozciąga się jeszcze wyższe wzniesienie. Całość tworzy bardzo malownicze krajobrazy, najładniejsze chyba jesienią. Dodatkowo przed wejściem rośnie potężny dąb, który podobno jest tak stary jak cerkiew.
Świątynia jest obecnie kościołem, więc można zobaczyć wnętrza podczas mszy, na co dzień jest zamknięta. Dojazd do cerkwi jest oznaczony drogowskazem. Parking przy niej jest ostatnim punktem na drodze.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
marzec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad