ikonka PRZECŁAW - Rezerwat Bagno Przecławskie

Informacje o atrakcji turystycznej

PRZECŁAW - Rezerwat Bagno Przecławskie
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Rezerwat Bagno Przecławskie

Bagno Przecławskie to rezerwat przyrody o powierzchni 25 ha, leżący ok. 3 km od miasta Przecław. Ma chronić m.in. zbiorowiska roślinności torfowiskowej, charakterystyczne dla Kotliny Sandomierskiej. Utworzono go w 1979 roku. Ścieżka edukacyjno - dydaktyczna ma długość 830 m. W rezerwacie rośnie ponad 200 gatunków roślin torfowiskowych oraz typowych dla borów sosnowych, m.in.: modrzewica zwyczajna, żurawina błotna, wełnianka pochwowata, wełnianka szerokolistna, wełnianka wąskolistna, turzyca bagienna, przygiełka biała, bagnica torfowa, rosiczka okrągłolistna. Równie bogata jest fauna, można tu spotkać traszki, kumaki, padalce, żmije, myszołowa, bociana czarnego lisy, łasice, jelenie i wiele innych zwierząt.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Przecław - Rezerwat Bagno Przecławskie
format D: N 50.187616°,   E 21.422396°
format DM: N 50° 11.25696',   E 21° 25.34376'
format DMS: N 50° 11' 15.42'',   E 21° 25' 20.63''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Przecław w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Przecław wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  19 marca 2012

Rezerwat Bagno Przecławskie nie jest zbyt popularny – byliśmy tu dwukrotnie, ale nigdy nie spotkaliśmy żadnych turystów. To dobrze, bo tak piękną przyrodę najlepiej ogląda się w poczuciu oderwania od wszelkiego zgiełku, ale jednocześnie bardzo dziwi, bo miejsce jest nadzwyczaj urokliwe, a na kąpielisku w pobliskim Rzemieniu tłumy ludzi...
Bagno położone jest w lesie, ale niedaleko od głównej drogi, drogowskazów jednak nie ma. Wyjeżdżając z Przecława na zachód, drogą na Radomyśl, po ok. 2,5 km skręcamy w lewo. Jest tu przed lasem parking, ale można podjechać kawałek dalej i zaparkować przy skrzyżowaniu leśnych dróg. Do bagna trzeba stąd przejść niecałe 100 metrów prosto.
Miejsce to naprawdę bardzo polecam - perełka wśród atrakcji przyrodniczych Podkarpacia, a jeżeli ktoś jest znawcą, to na pewno będzie tu miał wiele ciekawych i rzadkich żyjątek i roślin do zobaczenia. Nam jako laikom najbardziej podobały się śmieszne roślinki z „bawełną” – wełnianki, które tej „bawełny” nabywają gdzieś w okolicach maja - czerwca. Wygląda to fascynująco, szczególnie jeśli widzi się całe bagna pokryte takim białym puchem. Warto przeczytać tabliczki informacyjne o tej roślince i jej wykorzystywaniu.
Bagno jest bardzo dobrze przystosowane dla turystów, ścieżka przyrodnicza otacza je dookoła. My zwiedzaliśmy pieszo (trasa łatwiuteńka nawet dla 2-latka), ale z tego co pamiętam powinno dać się przejechać wózkiem. Dzieciaki trzeba jednak pilnować, bo teren jest podmokły, nawet gdy na taki nie wygląda. Najlepiej w ogóle nie schodzić ze ścieżki.
Ogólnie twórcom trasy należą się duże brawa, bo dzięki mostkom i pomostom do wszystkich najpiękniejszych miejsc jest łatwy dostęp i bardzo dobra widoczność, porządnie są też opisane co ciekawsze rośliny. Miejsce po prostu urzeka spokojem i ciszą, no i te widoki...
Patrzcie tylko pod nogi, bo czasem można dostrzec śliczne żabki!


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
bardzo urokliwa ścieżka przyrodnicza
dużo tablic informacyjnych
mało ludzi
- Wady
trzeba pilnować dzieci, bagna są niebezpieczne
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
wiosna 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
31
Zgłoś naruszenie zasad