Most i góra Grodzisko

WYBRZEŻE - Miejscowość nad Sanem

 
4.0 (2)
7468 1
Ina Zaktualizowano: 07-04-2015
Widok z mostu, w oddali kościół i zamek dubiecki

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość nad Sanem
Atrakcja ekonomiczna

Wybrzeże to wieś nad Sanem w województwie podkarpackim, w gminie Dubiecko, w pobliżu Przemyśla. San posiada w tym miejscu most wiszący, a obok znajduje się przeprawa promowa, założenie dworskie i góra Grodzisko. Przez Wybrzeże przechodzi pieszy szlak "Środowisko, Historia, Kultura - trzy ścieżki tożsamości".


GALERIA

Zdjęcia

Most i góra Grodzisko

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Wybrzeże / Podkarpackie - Miejscowość nad Sanem

format D: N 49.8079145°,   E 22.3878193°
format DM: N 49° 48.47487',   E 22° 23.269158'
format DMS: N 49° 48' 28.49'',   E 22° 23' 16.15''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wybrzeże w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wybrzeże wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 2

Ocena atrakcji 
 
4.0  (2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
5.0
Krótki postój nad Sanem w okolicach Wybrzeża... Pełny relaks! Spokój, cisza, piękne "okoliczności przyrody"... Zapraszam do obejrzenia filmu na YouTube:https://youtu.be/oUXvPkk-aqc

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
lipiec 2016
Ocena atrakcji 
 
3.0
Wybrzeże to niewielka miejscowość w pobliżu Dubiecka, przecięta Sanem. Rzekę można pokonać wiszącym mostem lub promem.  Most jest w pełni bezpieczny nawet dla dzieci, można też po nim przejechać wózkiem lub rowerem, samochody natomiast przeprawiają się promem. 
Pływa on ledwie kilka razy dziennie, ale kiedy nie pracuje jest „zaparkowany” przy brzegu zaraz koło mostu.  Nasze dziecko było zachwycone możliwością wejścia na niego i dotknięcia tych wszystkich lin, kołowrotów itp. Nam bardziej podobał się most, szczególnie piękny widok z niego na San, grodzisko (pozostałość po pierwotnym Dubiecku) oraz zamek i kościół w „nowym” Dubiecku. W pobliżu jest też katolicki ośrodek „Nadzieja” zlokalizowany w starym parku z XIX-wiecznym dworem, ale po odbudowie niezbyt urodziwym i bardziej ciekawym architektonicznie spichlerzem. Z  mostu widać miejsca z łagodnym zejściem do Sanu z namiastką piasku lub żwiru, więc pewnie są to dzikie kąpieliska.  Było jednak za zimno aby to sprawdzić.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Piękne widoki
Spokój i cisza
Możliwość wejścia na prom
- Wady
Miejsce raczej na krótki pobyt albo tylko postój w drodze do innego celu
Wiek dziecka/i
prawie 3 lata
Data pobytu
czerwiec 2011
Widok z mostu, w oddali kościół i zamek dubiecki
Most i góra Grodzisko
Ina