ikonka SŁONNE - ZASANIE - Rezerwat przyrody Kozigarb

Informacje o atrakcji turystycznej

SŁONNE - ZASANIE - Rezerwat przyrody Kozigarb
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Rezerwat przyrody Kozigarb

Niedawno utworzony rezerwat przyrody Kozigarb o powierzchni 33 ha leży 2 km od wsi Słonne, w przysiółku Zasanie. Głównym przedmiotem ochrony jest góra meandrowa z bogatą mikrorzeźbą terenu, na którą składa się fragment stromego stoku z dolinkami erozyjnymi niewielkich cieków wodnych i wychodniami fliszu karpackiego. Chroni się tu też rzadkie zbiorowisko kwaśnej buczyny górskiej oraz aleję dębowo - bukową.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Słonne - Rezerwat przyrody Kozigarb
format D: N 49.800769°,   E 22.343102°
format DM: N 49° 48.04614',   E 22° 20.58612'
format DMS: N 49° 48' 02.77'',   E 22° 20' 35.17''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Słonne w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Słonne wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  17 października 2011

Na Kozigarb wiedzie biało-czerwony szlak. Najwygodniej jest podjechać samochodem za Słonne, aż do końca asfaltowej drogi w przysiółku Zasanie, można nawet nieco dalej, bo jeszcze kawałek da się spokojnie przejechać i zaparkować na łące. Trasa wiedzie początkowo wzdłuż Sanu z przystankiem nad wodą, w miejscu odpoczynku kiedyś w kształcie łodzi jak można się domyślać. W wodzie ułożone są kamienie, po wejściu na które zobaczymy piękny krajobraz Sanu. Nieco dalej zaczynają się schody (takie z belek drewna), są dość strome i trochę trzeba się pod górę wspinać, ale 3-latek z niewielką pomocą sobie radzi. Zaraz potem wejdziemy na Kozigarb i zrozumiemy, skąd taka nazwa. Wzniesienie faktycznie ma kształt koziego grzbietu, tyle że w ogromnej skali. Pokryte jest uroczym lasem, przez który można miejscami dostrzec w dole wstążkę Sanu. Spacer jest tu bardzo przyjemny zwłaszcza podczas sezonu na jagody, wokół jest ich mnóstwo, ale oczywiście wytrwałym zgodnie z zaleceniami dietetyków i lekarzy radzimy pozbierać jagódki i porządnie umyć w domu ;-) Idąc jeszcze trochę szlakiem dojdziemy do przepięknej alei ze starymi dębami i bukami. A potem radzę zawracać – dalej szlak wiedzie po terenach nieciekawych a na dodatek jakiś szalony umysł wyznaczył go wzdłuż wysokich trawsk i pokrzyw oraz tego typu trudnych do przejścia miejsc, podczas gdy tuż obok biegną normalne leśne dróżki... Ogólnie nie warto. Teoretycznie szlak wiedzie do kolejnego rezerwatu - Broduszurki, ale nam nie dane było dojść, bo wymordowani zeszliśmy z trasy nie mogąc i tak znaleźć oznaczenia szlaku, na dodatek baaardzo daleko od samochodu… A do Broduszurków i tak pojedziemy, bo można tam dojść od drugiej strony znacznie krótszą drogą.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Piękne widoki
Na szlaku nie spotkaliśmy nikogo, cisza i spokój (dopóki nie zobaczyłam w błocie śladów dzika – przy czym oczywiście nie umiem odróżnić śladów dzika od jelenia, ale miałam wewnętrzne przeczucie, że te były dzika)
Co jakiś czas pojawiają się kałuże, w których ukrywają się żabki, co na pewno spodoba się dzieciom
- Wady
Na szlaku nie ma mowy o wózku
Komary nas nie gryzły, ale przyjechaliśmy do domu z pasażerem na gapę: kleszcz u męża. Raz zdarzyło mi się zapomnieć "psikadła" na owady...
Od alei bukowo-dębowej jest trochę daleko i szlak nie posiada dalej atrakcyjnych widoków, miejscami idzie się przez pokrzywy, błoto i wysokie trawska
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
lipiec 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad