ikonka SŁONNE - Miejscowość wypoczynkowa

Informacje o atrakcji turystycznej

SŁONNE - Miejscowość wypoczynkowa
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość wypoczynkowa

Słonne to wieś położona w województwie podkarpackim, koło Dubiecka. Miejscowość letniskowa nad Sanem z wiszącym mostem. Nazwa pochodzi o słonych źródeł, zlokalizowano to jednak tylko słabo zmineralizowane wody siarczkowe. Przez Słonne przechodzi szlak "Środowisko, Historia, Kultura - trzy ścieżki tożsamości".

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Słonne - Miejscowość wypoczynkowa
format D: N 49.784312°,   E 22.346449°
format DM: N 49° 47.05872',   E 22° 20.78694'
format DMS: N 49° 47' 03.52'',   E 22° 20' 47.22''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Słonne w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Słonne wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.5 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
rolka2000  Autor  Autor: rolka2000     Data dodania  10 czerwca 2013

W tym roku spędziliśmy kilka dni na gminnym polu namiotowym w Słonnem. Uspokajający widok wolno płynącego Sanu, sielankowy krajobraz, płaski teren, w związku z czym można spokojnie się rozbić... i na tym tyle zalet... Podejście gminy do turystów jest przerażające. Opiekun pola niesympatyczny i olewający. Gmina otrzymała dużą dotację z UE na budowę toalet, ścieżek rowerowych. Budynek z toaletami rzeczywiście ładny i zadbany... z zewnątrz. Unijne kibelki są zamykane... żeby turyści nie brudzili.
Płacąc za pole namiotowe trzeba się było prosić o ich otwarcie, oczywiście nikt ich nawet nie posprzątał po zimie. Latarnie gminne gasną już o 21:30 a te na polu nawet nie są zapalane. Dużym plusem jest pobliski ośrodek Zielona Polana, w którym można zjeść bardzo smaczne posiłki i skorzystać ze wszystkich atrakcji zupełnie bezpłatnie. Sklepy... no cóż... są dwa... otwarte o dziwnych porach, słabo zaopatrzone, nawet jak na turystyczne potrzeby.
Szkoda, że do ponownego przyjazdu w tak ładne miejsce, które mogłoby być idealne dla rodzin z dziećmi w każdym wieku gmina (i jej pracownicy!!!) nie wkładają żadnego zaangażowania a wręcz zniechęcają do powrotów :(


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
ładne widoki
spokój
atrakcje ośrodka Zielona Polana
- Wady
niegościnność
brak dbałości o czystość
niezaopatrzone sklepy
Miejscowość nie wykorzystuje swojego potencjału
Wiek dziecka(i)
3
Data pobytu
czerwiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
100
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  15 października 2011

Słonne to mała wioska sprawiająca wrażenie jakby była na końcu świata. Jest tu pole namiotowe, 2 sklepiki (za naszego pobytu czynny był tylko 1) i przede wszystkim San. Nad nim, tuż za polem namiotowym wiszący most, po którym można bezpiecznie przejść, nawet z wózkiem, lub przejechać rowerem. Po drugiej stronie, na górze, znajduje się ośrodek wypoczynkowy Zielona Polana. W pełni czynny jest tylko w ścisłym sezonie – my byliśmy w połowie czerwca i udaliśmy się tam z nadzieją na obiad, ale niestety nim zdążyliśmy się porządnie rozejrzeć powiedziano nam, że za chwilę zamykają... Szkoda, bo wszystko wygląda tu bardzo zachęcająco – domki wypoczynkowe stoją na wzniesieniu nad Sanem, z niektórych widok może być bardzo przyjemny. Na terenie ośrodka jest plac zabaw, na który nie dane nam było wejść, ale z daleka wyglądał bardzo porządnie, a także restauracja i odkryty basen, który widzieliśmy już tylko na ulotce. Podobno są też korty tenisowe i boisko do siatkówki. Przy wejściu jest też informacja o wypożyczaniu sprzętu wodnego. Na pewno jeszcze tu wrócimy i zbadamy nieznane :)
Na polu namitowym można się kąpać w Sanie, choć woda najwyżej po kolana. Zejścia do wody średnio dogodne, bo brzeg jest dosyć wysoki, ale są obniżenia z łagodnym zejściem. Oprócz pola namiotowego (opłaty chyba też pobierane w ścisłym sezonie) jest jeszcze kilka przyjemnych miejsc nad wodą, bardzo ładnych, ale co z tego jak wszędzie tabliczki „teren prywatny”. Ogrodzeń jednak nie ma i tutaj San wydaje się być głębszy.
Przy moście są znaki na ścieżki przyrodnicze prowadzące przez przysiółek Zasanie na Kozigarb i rezerwat Broduszurki. W polączeniu z nimi Słonnemu należy się ocena mocne 4.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Piękna okolica
W sezonie – czynna restauracja i inne atrakcje ośrodka wypoczynkowego
Można popluskać się w Sanie
- Wady
Poza sezonem w promilu 15 km tylko sucha karma, kompletny brak barów restauracji itp.
Toalet poza wspomnianym ośrodkiem brak, pozostaje łono natury
Wiek dziecka(i)
prawie 3 lata
Data pobytu
czerwiec 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
110
Zgłoś naruszenie zasad