ikonka PRZEMYŚL - Góra i fort Zniesienie

Informacje o atrakcji turystycznej

PRZEMYŚL - Góra i fort Zniesienie
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Góra i fort Zniesienie

Fort Zniesienie jest częścią Twierdzy Przemyśl. Pierwsze prace budowlane w rejonie Zniesienia rozpoczęły się w 1854 roku. Do dziś zachowały się elementy ziemne fortu, koszary szańców zostały całkowicie rozebrane, betonowy schron w centrum założenia wysadzony. Na szczycie Zniesienia znajduje się  tzw. kopiec tatarski, dawne miejsce kultu pogańskich bożków, na którym składano ofiary z ludzi, potem zaś miejsce przekazywania wiadomości o nadchodzących pod Przemyśl tatarach (stąd też obecna nazwa). W 2006 roku na Zniesieniu utworzono trasy narciarskie i  wybudowano wyciąg krzesełkowy, działający również w lecie (do końca września, czasem dłużej).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Przemyśl - Góra i fort Zniesienie
format D: N 49.771287°,   E 22.767019°
format DM: N 49° 46.27722',   E 22° 46.02114'
format DMS: N 49° 46' 16.63'',   E 22° 46' 01.27''
pytajnik
Adres:
Stok Narciarski - stacja dolna, ul. Sanocka 4, 37-700 Przemyśl

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Przemyśl w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Przemyśl wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  14 października 2011

Góra Zniesienie to dobre miejsce na weekendowe spokojne popołudnie. Od czasu do czasu są tu organizowane różnego rodzaju imprezy, wtedy góra tętni życiem, pojawia się park linowy, grill itp. W inne dni jest znacznie spokojniej, ale też miło.
Sporą atrakcją jest wjazd na szczyt wyciągiem krzesełkowym. Stacja początkowa jest przy drodze wyjazdowej na Krasiczyn, po prawej stronie. Mimo, że Zniesienie ma tylko 350 m wysokości, to jazda jest całkiem długa i nawet ma przesiadkę, bo wyciągi są dwa. Widok z górnej stacji przypomina krajobraz górskiej miejscowości, nawet bar jest lekko stylizowany. Wyciąg narciarski nie jest oczywiście zbyt bezpieczny dla dzieci. Zabezpieczeniem jest jedynie metalowa rama. Jeśli jednak dziecko nie bryka, to na pewno nic mu się nie stanie. Nasz młody i reszta dzieci, które widzieliśmy, były bardzo spokojne i skupiały się na widokach, chociaż mnie i tak ręka bolała od kurczowego trzymania dziecka za fraki. Tak na wszelki wypadek... W drodze powrotnej widziałam, dziadka z wnusią jadących na szczyt, a za nimi w następnej ławie rowerek. W sumie fajny pomysł.
Spacer po wzgórzu obfituje w ładne widoki. Dobrze spaceruje się też z wózkiem, schodki owszem są, ale rzadko i nie wysokie. Tylko samo wejście na kopiec tatarski jest już nie do pokonania z wózkiem.
Starsze dzieci na pewno zainteresują fortyfikacje, choć po murowanych szańcach i schronie nie zostało wiele, chyba tylko brama. Można też coś wypatrzyć w krzakach. Fantastyczną atrakcją jest całoroczny tor saneczkowy, moim zdaniem całkiem bezpieczny również dla przedszkolaków (pozwalają jeździć dzieciom od 3 lat). Jest hamulec, więc przy nabieraniu zbytniej prędkości można ją łatwo zredukować. Warto od razu kupić największy karnet, bo na pewno spodoba się i młodszym i starszym, a cena za przejazd spada o połowę.
Przy torze jest niewielki bar, stoliki na powietrzu mają widok na tor saneczkowy i Przemyśl. Można napić się kawy, posilić fastfoodem.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Dobre poruszanie się wózkiem
Uroki przyrody
Punkt gastronomiczny
Tor saneczkowy
Wyciąg krzesełkowy
- Wady
Ruch samochodowy wprawdzie minimalny, ale jest
Mogłoby tu być więcej atrakcji, po torze saneczkowym i spacerze nie ma co robić.
Brak placu zabaw, park linowy jeśli działa to nieregularnie
Wiek dziecka(i)
prawie 3 lata
Data pobytu
czerwiec 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
40
Zgłoś naruszenie zasad