ikonka RZESZÓW - Lisia Góra

Informacje o atrakcji turystycznej

RZESZÓW - Lisia Góra
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Lisia Góra

Lisia Góra to jedno z najbardziej znanych miejsc spacerowych w Rzeszowie i jedyny rezerwat w tym mieście. Jest zalesionym pagórkiem ze skały lessowej nad Wisłokiem i liczy ponad 8 hektarów. Wzniesienie ma około 200 metrów. "Lisia Góra" została uznana za rezerwat przyrody celem "zachowania ze względów naukowych i dydaktycznych starodrzewu dębowego z licznymi sędziwymi okazami". O unikalnych walorach tego obszaru świadczy fakt, że już wojewoda lwowski w 1934 r. w ustawie o ochronie przyrody uznał stary drzewostan na Lisiej Górze w Rzeszowie za twór przyrody podlegający nieograniczonej ochronie z uwagi na wartość przyrodniczo-naukową, zdrowotną i estetyczną tego lasu. Jest on osobliwością przyrodniczą, gdyż tworzy ostoję lasu dębowego, unikatową w krajobrazie Rzeszowa i okolicy. U stóp Lisiej Góry utworzono plac zabaw, działają też 2 wypożyczalnie sprzętu wodnego i pojazdów dla dzieci oraz bar-kawiarnia.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Rzeszów - Lisia Góra
format D: N 50.008842°,   E 21.990724°
format DM: N 50° 0.53052',   E 21° 59.44344'
format DMS: N 50° 00' 31.83'',   E 21° 59' 26.61''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Rzeszów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Rzeszów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   4 października 2011

Lisia Góra to rezerwat przyrody usytuowany nad Wisłokiem połączony z punktem rekreacyjnym. Trafimy tam skręcając w drogę koło McDonalds’a. Po niecałym 1 km można zaparkować przy placu manewrowym i przespacerować się bulwarem lub, żeby było najbliżej, jechać dalej i skręcić w lesie w lewo, w dół.
W lesie utworzono ścieżkę przyrodniczą z 11 tablicami. Można tam zobaczyć m.in. kilka okazów potężnych dębów, ale dużo większym zainteresowaniem cieszy się teren tuż pod Lisią Górą.
Dla dzieci jest tu bardzo fajny plac zabaw z piaskiem, w tym wielka łódź z wieloma drabinkami, tunelami i zjeżdżalniami, tor do jazdy na linie (czasem może być uszkodzony), miejsce na grilla i ognisko, boisko do siatkówki, ścieżka zdrowia, bar / kawiarnia oraz prawdopodobnie jakiś klub z wypożyczalnią sprzętu wodnego, choć nigdy nie widziałem, aby jakieś łódki były wystawione na zewnątrz.
Bulwar pod Lisią Górą nadaje się świetnie do spacerów, jazdy na rolkach i rowerze. Na 2 kółkach można też śmigać po lesie. Nad brzegiem Wisłoka chodzą kaczki, a czasem nawet łabędzie przyzwyczajone do karmienia. Można też wypatrzeć czaple i inne dzikie ptactwo. Zimą dużo osób uprawia tu biegi narciarskie.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Wspaniały plac zabaw
Dużo dzieci do wspólnej zabawy
Mała gastronomia
- Wady
Zjazd na linie uszkodzony od kilku miesięcy
Wiek dziecka(i)
1,2,3 lata
Data pobytu
Jesteśmy tu często
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
40
Zgłoś naruszenie zasad