ikonka MYCZKOWCE - Zapora

Informacje o atrakcji turystycznej

MYCZKOWCE - Zapora
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zapora

Zaporę i elektrownię wodną na rzece San w Myczkowcach wybudowano w latach 1956-1960. Elektrownia Myczkowce podobnie jak Elektrownia Solina należą do spółki Polska Grupa Energetyczna - Energia Odnawialna S.A. (dawniej Elektrownie Szczytowo-Pompowe S.A.), poza zbiornikami wodnymi, które należą do spółki Zespół Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce S.A. W latach 2000-2003 zaporę zmodernizowano. Zwiększono moc elektrowni ze 136 MW do 200 MW, wymieniono wirniki turbin, wał turbiny oraz zmodernizowano generatory i zespoły regulacyjne. Od niedawna funkcjonuje jako teren spacerowy i widokowy.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Myczkowce - Zapora
format D: N 49.430989°,   E 22.408848°
format DM: N 49° 25.85934',   E 22° 24.53088'
format DMS: N 49° 25' 51.56'',   E 22° 24' 31.85''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (34) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Myczkowce w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Myczkowce wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
janusz_rokicki  Autor  Autor: janusz_rokicki     Data dodania  30 kwietnia 2016

Sama zapora zapewnia ładne widoki, ale to atrakcja na paręnaście minut. Wg mnie trzeba ją koniecznie połączyć ze spacerem do elektrowni wodnej i cudownego źródełka. Szlak jest bardzo fajny, ścieżka wybetonowana ale uwaga! - jest dużo schodów.
Wejście na ścieżkę znajduje się kawałek za zaporą. Brakuje dokładnych kierunkowskazów dopiero przy samym wejściu do góry w las jest tabliczka. Po zejściu z góry na rozwidleniu dróg w prawo dojdziemy źródełka, w lewo do elektrowni.
Droga z zapory tam i z powrotem to jakieś 3 km, a pomijając źródełko skrócimy ją do 2 km.


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 i 12 lat
Data pobytu
jesień 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  30 września 2011

Zapora w Myczkowcach była do niedawna zamknięta dla turystów. Obecnie jest otwarta i można po niej spacerować lub iść dalej szlakiem po zalesionym wzgórzu Grodzisko.
Zapora jest łatwa do przejechania wózkiem. Największą atrakcją dla dzieci jest widok pływających ryb. Widoczki są urocze, szczególnie za zaporą, gdzie San wygląda jakby powoli zarastał kępami trawy. Ładna byłaby panorama wsi z kościółkiem i spichlerzem z XVII wieku na tle bieszczadzkich górek, niestety 14 lat temu spichlerz bezmyślnie rozebrał miejscowy proboszcz na budowę ogrodzenia kościelnego i obecnie pozostały tylko zarośnięte dolne mury przysłonięte jeszcze przez budki z boiska piłkarskiego.
W pobliżu zapory jest restauracja i kawiarenka, ale otwarte jedynie w sezonie. W maju załapaliśmy się tylko na lody. Szukający miejsca do kąpieli muszą pojechać trochę dalej - do Bóbrki.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Zapora łatwa do przejechania wózkiem
Można zobaczyć rybki w wodzie
Ładne krajobrazy
Parkowanie tuż przy zaporze, bezpłatny
- Wady
Bardzo słaba widoczność dla małych dzieci, praktycznie cała barierka betonowa
Jakakolwiek gastronomia dostępna tylko w sezonie
Wiek dziecka(i)
prawie 3 lata
Data pobytu
maj 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad