Zdjęcie

ZABAJKA - Stadnina koni

 
3.0 (1)
  12935 1

ZABAJKA - Stadnina koni

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Stadnina koni
Atrakcja całoroczna

Ludowy Klub Jeździecki Zabajka swoją działalność rozpoczął w roku 1978. Jest jednym z największych klubów jeździeckich na terenie Podkarpacia. Oprócz dużej głównej stajni, Zabajka posiada dwie tylne stajnie, stajnie letnie oraz dwie kryte ujeżdżalnie, ogromny czworobok, okólnik oraz parkur. Dla bardziej wprawionych jeźdźców jest kilkuset metrowa ścieżka dookoła klubu, a także mnóstwo kilometrów tras polnych poza samym terenem klubu. Ośrodek jest czynny siedem dni w tygodniu.

GALERIA

Zdjęcia

Staw
Pogadanka z konikiem
Dobry konik. dobry...
Lama
Zdjęcie

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

KONTAKT, LOKALIZACJA (rozwiń)

Adres:
Ludowy Klub Jeździecki “ZABAJKA”, Zabajka 358, 36-060 Głogów Młp.

Współrzędne geograficzne*:
Zabajka / Podkarpackie - Stadnina koni

format D: N50.1441812°,  E21.9384527°
format DM: 50° 8.650872'N, 21° 56.307162'E 
format DMS: 50° 08' 39.05''N, 21° 56' 18.43''E 

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

MAPA I DOJAZD (rozwiń)

Swap Start/End

NOCLEGI (rozwiń)

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zabajka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zabajka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
3.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
3.0
Ośrodek jeździecki, który zna chyba każdy pasjonat koni z okolic Rzeszowa. Wjazd do ośrodka jest słabo oznakowany, po wjeździe do Zabajki trzeba zwracać uwagę na las po prawej stronie, do ośrodka wiedzie taka leśna szeroka na samochód ścieżka. Sam wstęp jest bezpłatny. 
My wprawdzie konno nie jeździmy, ale miejsce to odwiedzamy dość regularnie. Oprócz jazdy konnej w „menu” jest też bryczka, oprowadzanie na kucyku (nasz tchórz zwiał), a co jakiś czas odbywają się tu zawody jeździeckie. Dla naszego dziecka największą atrakcją jest mini zoo (naprawdę mini: kucyki, osiołek, lamy, strusie i owce). Można też wybrać się na spacer po okolicy (las, staw). Na terenie ośrodka jest mały plac zabaw, trochę podupadły, ale zawsze. W restauracyjce można zjeść coś na ciepło, podczas imprez nawet kiełbaskę z grilla. Istnieje też możliwość rozpalenia ogniska. Wózka nie ma sensu brać, bo ośrodek nie jest duży i przystosowany do poruszania się konno, więc można mieć miejscami problemy z przepchnięciem pasażera.  
W Zabajce można zanocować w pokojach gościnnych lub w  domkach kempingowych. Jednak patrząc   na stan tych domków,  wydaje się  się, że lata świetności ośrodka dawno minęły (została symboliczna nazwa: Ludowy Klub Jeździecki). Mimo to jest całkiem przyjemnie, polecam na spędzenie leniwego popołudnia innego niż na placu zabaw.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Przyjazne zwierzęta, koniki i osioł b. chętne do głaskania
Można pojeździć na koniach
Jest punkt gastronomiczny
- Wady
Przydałby się lepszy plac zabaw
Wszystko takie trochę z innej epoki
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
czerwiec 2011
Zdjęcie
Staw
Pogadanka z konikiem
Dobry konik. dobry...
Lama
Zdjęcie
Ina