ikonka RUDAWKA RYMANOWSKA - Wypoczynek nad rzeką

Informacje o atrakcji turystycznej

RUDAWKA RYMANOWSKA - Wypoczynek nad rzeką
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wypoczynek nad rzeką

Rudawka Rymanowska to wieś lokowana na prawie wołoskim przed 1589 rokiem, nad rzeką Wisłok, w północnej części Pogórza Bukowskiego. Liczy zaledwie 42 mieszkańców. W Jarze Wisłoka (40 m głęb.) znajdują się malownicze miejsca do plażowania i kąpieli. Gdzieniegdzie nad rzeką sterczą urwiste skały. Rudawka to potencjalne uzdrowisko.W latach pięćdziesiątych XX wieku, w czasie prac poszukiwawczych kolejnych złóż ropy naftowej (już w XIX w. i okresie międzywojennym wydobywano tu ropę) odkryto wysoko zmineralizowane solanki jodo-bromowe, w tym termę - zmineralizowaną cieplicę o temp. 48 st. C. Także w okolicznych lasach stwierdzono występowanie wód siarczkowych i jodowo-bromowych tworzących uzdrowiskowy mikroklimat. Obecnie działa tu mała tężnia solankowa.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Rudawka Rymanowska - Wypoczynek nad rzeką
format D: N 49.511501°,   E 21.916952°
format DM: N 49° 30.69006',   E 21° 55.01712'
format DMS: N 49° 30' 41.40'',   E 21° 55' 01.03''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Rudawka Rymanowska w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Rudawka Rymanowska wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  24 sierpnia 2011

Rudawkę Rymanowską szczególnie polecam osobom lubiącym wypoczynek z dala od gwaru. Wzdłuż rzeki jest kilka miejsc, na których można się rozbić. Parkingi są wszędzie bezpłatne i w większości dzikie. Generalnie warto się pilnie rozglądać jadąc przez las.
My upodobaliśmy sobie miejsce niedaleko mostu (z parkingiem bardzo blisko wody), z którego po obu jego stronach widać rzekę i kamyczki na których można się rozłożyć. Jest tu też mały wodospadzik, przy którym lubią się bawić dzieci. Właściwie to miejsce jest jeszcze przed wsią Rudawka i dalej jest kilka innych uroczych miejsc, ze skałkami i większa ilością stopni wodnych, ale tam po pierwsze zawsze jest więcej ludzi, a po drugie trzeba bardzo długo iść przez łąkę, co z 3-latkiem i całym plażowym majdanem nie jest łatwe.
Zawiodą się ci, którzy chcieliby w Wisłoku popływać – woda jest tu za płytka. Ale dla dzieci idealnie, mogą do woli taplać się w wodzie, rzucać kamyczki, budować tamy, baseny itp. - pod warunkiem, że zostały odpowiednio wyposażone. Rzeka i wybrzeże są kamieniste, więc lepiej mieć specjalne buty do wody i maty lub rozkładane krzesełka zamiast koców. Zwykle nie ma problemów ze znalezieniem odludnego miejsca, ale na wakacjach może być różnie. Można śmiało grillować nie narażając innych na wąchanie dymu. Niektórzy ze względu na urodzaj kamieni robią takie paleniska do pieczenia kiełbasek.
Zasadniczym minusem tej dziczy jest brak "papu i siusiu", ale w pobliżu naszego ulubionego miejsca przy mostku, tuż przy drodze, widać już jakąś spora budowę, zapewne powstanie więc jakieś zaplecze. 2 km dalej funkcjonuje też jakiś ośrodek wypoczynkowy, więc pewnie można tam coś zjeść.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Urocze, spokojne i ciche miejsce
Płytka woda – dziecko się nie utopi
Dużo kamieni - pobudzają dziecięcą fantazję
Łatwo znaleźć cień
Łatwo znaleźć odludne miejsce
Czyściutka woda
Brak jakichkolwiek opłat
- Wady
Do jedzenia tylko to, co sami przywieźliśmy
Toaleta tylko na łonie natury
Nie da się popływać
Kamienie w wodzie i na brzegu – trzeba odpowiednio się na to przygotować
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
czerwiec 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
100
Zgłoś naruszenie zasad