ikonka BOLESTRASZYCE - Arboretum

Informacje o atrakcji turystycznej

BOLESTRASZYCE - Arboretum
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Arboretum
Arboretum bolestraszyckie czyli  wyodrębniony obszar, na którym uprawiane są drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych  położone jest 7 km na północny-wschód od Przemyśla, należy do cennych zabytków przyrody i kultury Podkarpacia. Arboretum powstało w 1975 roku z inicjatywy  dr hab. Jerzego Pióreckiego. Historyczne założenie w Bolestraszycach obejmuje park i dwór, w którym w połowie XIX w. mieszkał i tworzył znany malarz Piotr Michałowski. W skład arboretum wchodzi również XIX-wieczny  fort dawnej Twierdzy Przemyśl. Wiekowe drzewa, pozostałe z dawnych ogrodów pałacowych, stanowią malowniczy akcent wśród nowych nasadzeń, na które składają się gatunki rodzimego jak i obcego pochodzenia, drzewa, krzewy oraz rzadkie, zagrożone, ginące i gatunki roślin. Arboretum jest otwarte przez cały rok, po sezonie tylko w dni powszednie.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Bolestraszyce - Arboretum
format D: N 49.817219°,   E 22.859201°
format DM: N 49° 49.03314',   E 22° 51.55206'
format DMS: N 49° 49' 01.99'',   E 22° 51' 33.12''
pytajnik
Adres:
Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach - tel. (16) 671 64 25

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Bolestraszyce w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Bolestraszyce wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
ewatom  Autor  Autor: ewatom     Data dodania  13 lutego 2015

Fantastyczne miejsce i jak się zmienia! Wróciłam po kilku latach i tyle nowości! Wymarzony plener do zdjęć, praktycznie o kążdej porze roku.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
12 i 7 lat
Data pobytu
wakacje 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
11
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  24 sierpnia 2011

Jeżeli Arboretum to tylko w Bolestraszycach, a kilka w życiu widziałam…
To nie tylko ciekawe drzewa, ale przede wszystkim misterna architektura krajobrazu dopełniana mnóstwem kwiatów urzeka tu najbardziej. Można cały dzień błądzić po parkowych ścieżkach czy wypoczywać na ławeczce z widokiem na staw. Niestety trzeba wziąć ze sobą wałówkę – przy wejściu jest niewielki sklepik z pamiątkami, można w nim dostać picie czy lody „z papierka” i niewiele więcej, chociaż istnieje możliwość rozpalenia ogniska (trzeba wcześniej uzgodnić).
Toalety są przy wejściu, a w głębi parku w budynkach muzeum czy galerii.
Zwiedzanie z wózkiem na pewno nie jest idealne – w zasadzie jedynym miejscem z normalnym chodnikiem jest ogród sensualny, dalej często żwirek lub „wydeptana” ścieżka, ale generalnie wydaje mi się, że da się dotrzeć wszędzie, tyle że miejscami może być ciężej. My daliśmy młodemu tylko jego samochód (pchaczo-jeździk) i poruszał się nim dość sprawnie.
Dzieci uwielbiają przede wszystkim mostki na stawach, mogą wypatrywać z nich żabek (najlepiej je widać w studzienkach przy głównej alei). Dla naszego największą atrakcją była fontanna na stawie, która od czasu do czasu pod wpływem wiatru pryskała dzieciarnię na brzegu. Ale radocha!
Na łączce pasą się konie i owce, a czasem można też zobaczyć zmykającą wiewiórę, albo szukającego żab bociana.
Nowością ostatnich lat w Bolestraszycach jest labirynt z wikliny, w którym można chwilę pobłądzić (my byliśmy późną wiosną, wiklina miała wtedy na tyle mało liści, że dziecko spokojnie było przez nią widać, nie wiem, jak bardzo później zarasta) oraz wspomniany ogród sensualny, czyli odbierany za pomocą zmysłów. Zgromadzono tu rośliny o szczególnym wyglądzie, zapachu czy fakturze liści.
Poza tym jest tu kilka bardzo uroczych miejsc, na przykład ławeczka ukryta pod czapą liści czy skalniak z maleńkim wodospadem.
Dzieci uczulone na pyłki na pewno trzeba uprzednio nafaszerować jakimś specyfikiem. Za naszego pobytu komary i inne tego typu nie atakowały, ale nie wiem, czy tak jest zawsze.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Przepięknie!
Konie, owce, żaby itp.
Dzieci mogą się porządnie wybiegać
Dużo ławeczek, cienia, zacisznych miejsc
- Wady
Brak zaplecza gastronomicznego
Wiek dziecka(i)
2,5 roku
Data pobytu
czerwiec 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
50
Zgłoś naruszenie zasad