ikonka MYCZKOWCE - Ośrodek Caritas z parkiem miniatur

Informacje o atrakcji turystycznej

MYCZKOWCE - Ośrodek Caritas z parkiem miniatur
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ośrodek Caritas z parkiem miniatur

Ośrodek Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach to ogrodzony teren ponad 8 ha (oraz kilka hektarów pastwisk dla koni). Do Ośrodka kierują tablice informacyjne, umieszczone na drodze dojazdowej z Uherzec. Wystrój Ośrodka jest parkowo - leśny z drogami i alejkami asfaltowymi do spacerów. W otoczeniu umiejscowione są pawilony mieszkalne - budynki parterowe, w których znajdują się pokoje dla wypoczywających, jadalnia, aula, sala spotkań przy kominku itd. Największą turystyczną atrakcją ośrodka jest park miniatur, powstały w 2010 roku. Zgromadzono tu ok. 150 miniaturowych świątyń z terenu Polski i Słowacji. W tym samym roku oddano też do zwiedzania Ogród Biblijny -  drugi taki obiekt w Polsce. Urządzony on jest w formie podłużnego parku o powierzchni 80 arów. Ośrodek można zwiedzać przez cały rok w godz. 9:00-17:00, w lipcu sierpniu do 19:00. Okresowo (wiosną i jesienią) miniatury poddawane są konserwacji, wtedy nie są dostępne.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podkarpaciu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Myczkowce - Ośrodek Caritas z parkiem miniatur
format D: N 49.445319°,   E 22.399149°
format DM: N 49° 26.71914',   E 22° 23.94894'
format DMS: N 49° 26' 43.15'',   E 22° 23' 56.94''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (36) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Myczkowce w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Myczkowce wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania   8 sierpnia 2011

Ośrodek Caritas w Myczkowcach to przyjemne miejsce na leniwe spacerki. Wstęp bezpłatny. Obiekt w pełni dostępny dla wózków, na terenie 2 place zabaw – jeden ze zjeżdżalniami, sprężynką i czymś, co było kiedyś piaskownicą, 2-gi z kilkoma huśtawkami i równoważniami. Sprzęty nadgryzione zębem czasu, ale mogą być.
Największą atrakcją jest park miniatur i tylko tu jest płatny wstęp. Zobaczymy mnóstwo modeli cerkwi i kościołów z terenu Polski i Słowacji w otoczeniu ładnych alejek i roślinności. Dla rodziców ciekawe, dla najmłodszych niezbyt no i trzeba kontrolować aby nie zrobiły jakichś szkód. Podobnie z pięknym ogrodem biblijnym. Dzieci wprawdzie nie mogą swobodnie po nim biegać, ale bardzo podoba im się np. płynąca woda symbolizująca rzekę Jordan. Nasz syn oczywiście chciał wrzucać do niej kamyczki. Ogród przedstawia pomysłowo wykonane sceny z Biblii, wzbogacone o cytaty i roślinność spotykaną na Ziemi Świętej. Zawiera makietę Świątyni Jerozolimskiej, Golgotę, Synaj itp. Ogólnie miejsce okazało się tak samo interesujące jak park miniatur.
Mini zoo całkiem ładne, zwierzątka w schludnych klatkach, tylko dzik wytwarza odorek. Niestety wszystkie zwierzątka za siatką, dotykać można tylko kucyka i osiołka. Poza tym są jelenie, daniele, kozy, króliki które można dokarmiać i ptactwo.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
W pełni dostępny dla wózków
Bezpieczny
Bliskość obiektu gastronomicznego
Bezpłatny wstęp i parking
- Wady
Lekko podstarzały plac zabaw
W mini zoo można pogłaskać tylko kuce i osła
Raczej się nie najemy
Wiek dziecka(i)
niecałe 3 lata
Data pobytu
maj 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad