Wiadomości turystyczne i podróżnicze


Wiadomości pochodzą z kanałów RSS serwisów WP Turystyka i Na walizkach, linki odsyłają do ich stron.


Słowo od autorów

Jesteśmy prywatnymi osobami, nie związanymi z żadną firmą czy inna organizacją. Nie stworzyliśmy serwisu dla dotacji unijnych, co jest ostatnio nagminne, lecz dlatego, że kochamy turystykę. Najpierw podróżowaliśmy sami, a od kilku lat wraz z synem i córką. Przekonaliśmy się, że wyjazdy z dziećmi wcale nie są gorsze od tych we dwójkę. Maluchy otwierają nam nowe horyzonty - chcąc pokazać im jak ciekawy jest ten Świat, sami odkrywamy miejsca i rzeczy, które nas ekscytują, a o których dawniej nawet nie myśleliśmy.

myZ drugiej jednak strony każdą taką wycieczkę dużo staranniej przygotowujemy, przed podróżą staramy się dowiedzieć jak najwięcej o miejscach docelowych. Niestety wielokrotnie już spotkaliśmy się z sytuacjami, że opisy w przewodnikach czy Internecie daleko odbiegały od rzeczywistości. Często także przypadkowo natrafialiśmy na niezwykłą atrakcję, o której nie mieliśmy wcześniej pojęcia, bo mało kto o niej wspomina.

Stąd też idea portalu "Wakacje z dzieciakiem" – chcemy stworzyć bazę wiedzy od turystów dla turystów, w której każdy będzie mógł zamieścić informacje zarówno na temat miejsc atrakcyjnych, jak i tych, które okazały się niemiłą niespodzianką, przede wszystkim z punktu widzenia rodziców podróżujących z dziećmi. Swoje opinie można ilustrować zdjęciami, a relacje innych oceniać i komentować.


W serwisie dominują nasze własne relacje, które są oczywiście subiektywne, ale staramy się aby były rzetelne i wiarygodne. Nigdy nie będziemy działać według spotykanego gdzieniegdzie schematu "zaproście nas do siebie, a my was pozytywnie opiszemy". Nie promujemy w ten sposób nikogo, podczas podróży nie afiszujemy się z faktem prowadzenia serwisu, nie interesuje nas zwiedzanie na specjalnych zasadach. Nie powielamy marketingowej papki ze stron internetowych atrakcji, lecz weryfikujemy jej zgodność z rzeczywistością, po prostu, parafrazując znanego dziennikarza:

OPISUJEMY JAK JEST! :-)

Informacje w serwisie nie mają skupiać się tylko na potrzebach naszych pociech, ale także zawierać wskazówki dla rodziców jak realizować swoje zainteresowania, mając "na karku" dzieci. Tak więc opisy nudnego dla dziecka muzeum czy zabytku są tak samo istotne jak opisy wesołego miasteczka czy aquaparku.

Z pewnością wielu z Was poszukiwało informacji, co można zobaczyć w okolicy miejsca urlopu czy innego wypoczynku, poza obowiązkową dla dziecka plażą czy basenem. Mamy nadzieję, że tutaj znajdziecie te informacje i podzielicie się własnymi doświadczeniami oraz komentarzami, które na pewno przydadzą się innym.

Na koniec życzymy ekscytujących podróży i szczęśliwych powrotów!

Noclegi

Uwaga właściciele obiektów noclegowych!
Przy każdej atrakcji znajduje się belka Noclegi, gdzie można bezpłatnie zamieścić informacje o miejscach noclegowych dla turystów. Zapraszamy więc do wpisywania swoich obiektów. Poniżej aktualna lista miejscowości, przez którą można przejść do danej atrakcji i formularza dodania noclegu.

B&B Hotel

B&B Hotel

Polecane

B&B Hotel
Spędziliśmy tu 5 nocy i byliśmy bardzo zadowoleni. Hotel B&B położony jest przy ulicy oddzielającej toruńską starówkę od reszty miasta, 5 minut piechotą od ratusza na Rynku Staromiejskim. Budynek jest nowy, pokoje bardzo czyste, w miarę duże i przytulne, śpi się wygodnie. Jest nawet klimatyzacja! Hotel posiada windę, mini sklepik przy recepcji i parking podziemny. Z parkingiem obsługa ma problem, bo dopuszcza do zajmowania miejsc przez ludzi, którzy za to nie zapłacili i czasem brakowało miejsca, ale to jedyny zarzut jaki mieliśmy. Cena jak na hotel w centrum miasta bardzo konkurencyjna - 140 zł + ewentualny parking podziemny
Lokalizacja
ul. Szumana 8, 87-100 Toruń
Kontakt
(56) 6218100
Miejscowość
torunPolskaKujawsko Pomorskie
Data ost. odwiedzin
wrzesień 2015

GALERIA

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne . Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
 - 
format D: N °,   E °
format DM: S ° 00',   W ° 00'
format DMS: S ° 00' 00.00'',   W ° 00' 00.00''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

   

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

SPRAWDZONE i POLECANE


Typy atrakcji


Atrakcje ekonomiczne - miejsca, w których unikniemy drenażu portfela, czyli bezpłatne lub z opłatą relatywnie niską.
Atrakcje na zła pogodę - miejsca, do których można się udać w czasie opadów deszczu.
Atrakcje całoroczne - miejsca otwarte przez cały rok, także w zimie.

Lokalizacja opisanych atrakcji na mapie

Wstawiam markery na mapę...
Zawartość serwisu

Aktualnie w serwisie znajduje się:
  • opisanych atrakcji: 589
  • relacji turystów: 774