Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Kompleks w Bukkszek został odnowiony, ale nie całkiem pozbył się klimatu archaicznego kąpieliska rodem z czasów komuny.
Decydując o przyjeździe tu nie należy na pewno kierować się sloganami o najdłuższej zjeżdżalni na Węgrzech. Faktycznie, jest sporych rozmiarów, ale wykonana bezmyślne. Droga na górę bardzo długa i trzeba pokonywać ją oczywiście boso wspinając się po betonie. Zjazd wolny i mało emocjonujący. Zjeżdżalnia cieszy się więc znikomą popularnością, korzystało z niej średnio 1-2 osoby na godzinę, wysiłek i zdarte stopy nie są tego warte. Dodatkowo każą sobie za nią dopłacać 1000 forintów!
Najważniejszy basen to rekreacyjny. Posiada on 3 kolorowe zjeżdżalnie. Nie są duże, maja wspólne wejście, więc i kolejka jak jest, to szybko się posuwa. Dzieci fajnie się bawią, choć jedna rura jest źle zaprojektowana - ma za mały spadek i syn zatrzymywał się w środku.
Poza tym jest rwąca rzeka i fala, ale w bardzo małym kręgu. Pozytywne odczucia psuła jednak woda, która była za zimna. Zdecydowanie brakowało jej z 4-5 stopni C.
Następny basen to leczniczy z materiałowym daszkiem chroniącym od słońca, oblegany przez starsze osoby. Tu z kolei woda była bardzo ciepła
W tej części znajduje się jeszcze strefa gastronomiczna. Stanowiska po kolei oferują langosze, napoje z lodami i dania restauracyjne. Dość skromne, ale wystarczające.
Po drugiej stronie głównej alei znajduje się wspomniana wielka zjeżdżalnia, basen dziecięcy, pływacki i kąpielisko pod dachem. Dookoła dziecięcego jest mało miejsca na rozłożenie się, ale przynajmniej jest trochę cienia. Z atrakcji posiada on tylko małą zjeżdżalnię.
Część kryta jest osobno płatna w barze przy budynku za ok. 1000 forintów/osoba. W kasie głównej można też chyba kupić bilet łączony, ale nie było to jasno przedstawione.
Wewnątrz budynku mamy do dyspozycji brodzik, basen zewnętrzny, relaksacyjny z hydromasażami i leczniczy. Poza tym jest tu sauna i pokój zabaw dla dzieci, z których nie korzystaliśmy. Brodzik dla maluchów jest lepszy od tego na zewnątrz, bo posiada kilka urządzeń do zabawy. Ogólnie jednak część kryta to nic specjalnego.
Co do całego kompleksu w Bukkszek mam mieszane odczucia i drugi raz nie przyjechałbym tu. Nie jest może źle i podobno woda ma wybitne właściwości zdrowotne, ale w Egerze i okolicach jest sporo lepszych kąpielisk, a biorąc pod uwagę wszystkie dopłaty to i tańszych...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 i 2 lata
Data pobytu
sierpień 2018
Basen rekreacyjny
Brodzik kryty
Basen leczniczy kryty
Basen dla dzieci
Baen leczniczy pod daszkiem
Basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami
Część dodatkowo płatna
Basen pływacki
Wielka zjeżdżalnia

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.