Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
6.0
Wybierając się w ten rejon Węgier, wyszukaliśmy atrakcję turystyczną w postaci przejażdżki kolejką wąskotorową.
By dojechać do stacji początkowej, po skręceniu do Hortobagy - Halasto z drogi głównej, wystarczy kierować się na znaki ustawione przy drodze.
W budynku przy stacji jest mała ekspozycja z akwariami, między kasą a stacyjką ścieżka przeprowadzona drewnianym pomostem, po której można wędrować z małymi turystami. Przy stacji początkowej, pod zadaszeniem, znajdują się stoliki z ławkami.
Przejażdżka nie znudziła naszej turystki. Widok czasem przysłaniają wysokie trawy, ale w miejscu wypasu bydła nawet niski człowiek dojrzy zwierzęta. Często na niebie można też dostrzec przelatujące ptactwo. Na stacji końcowej mieliśmy 50 minut wolnego czasu, który spędziliśmy na spacerze po drewnianym pomoście z punktami obserwacyjnymi (w jednym z nich pani ustawiła lunetę na stado gęsi i czapli siwych) oraz na wyjściu na wieżę obserwacyjną. Przy stacji końcowej można odpocząć na ławkach pod budynkiem stacji, lub w jej wnętrzu.
Wycieczka bardzo udana. Komarów brak.
Koszt przejazdu to 1600HUF za osobę dorosłą.
Strona: www.hnp.hu/raily

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2
Data pobytu
lipiec 2019
HORTOBAGY - Wąskotorówką na pusztę
A

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 16-06-2023
Według strony obiektu, kolejka nie kursuje z powodów technicznych i - najprawdopodobniej - stan taki nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie.
S
Szpieg
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1