Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
3.0
Nazwa arboretum dla tego miejsca  jest trochę na wyrost. Przynajmniej mnie arboretum kojarzy się z rzadkimi roślinami, egzotycznymi drzewami, kwiatami, ładnymi alejkami, oczkami wodnymi. Tutaj jest tylko namiastka tego. Ja nazwałbym to raczej miejscem piknikowym. Po przejściu przez bramę idziemy alejką z głazami po bokach, które są opisane, ale nic szczególnego w nich nie ma. Dalej jest małe muzeum przyrodnicze i ścieżka edukacyjna, z której zawróciliśmy, bo poza jednym miejscem widokowym nic na niej ciekawego nie było.
Największą atrakcją jest wieża widokowa i zarośnięty staw. Przy stawie jest ciekawy drewniany pomost pośród sitowia, prowadzący do ... ubikacji.
Obok znajdują się najważniejsze z punktu widzenia naszych pociech obiekty - wielki drewniany zamek, z wysokimi zjeżdżalniami, które jednak podczas słonecznej pogody nie nadają się do użytku z powodu przegrzania, drewniana wieża i konstrukcja do zjazdu na linie. Węgrzy przyjeżdżają tu z kocami albo rozkładają się na stolikach piknikowych. Prowiant trzeba przynieść samemu, a pitna woda jest dostępna ze źródełka (ponoć bardzo zdrowa). Jest też miejsce na ognisko.
Ogólnie miejsce nas rozczarowało, ale tylko dlatego że oczekiwaliśmy czegoś innego. Nasz przewodnik Bezdroży opisuje Pakozd jako  "wspaniałe arboretum" co świadczy, że jego autor nigdy tu nie był i dezinformuje turystów. Można spokojnie przyjechać, np. gdy jest trochę gorsza pogoda.
. Podobno jednak wkrótce realizowane będą inwestycje zwiększające atrakcyjność arboretum
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Zamek, wieża i zjazd na linie mogą zapewnić sporo zabawy dziaciakom
Wieża widokowa ciekawa dla rodziców
- Wady
Po arboretum można się spodziewać znacznie więcej ciekawej roślinności
W słońcu zjeżdzalnie nie nadają się do użytku
Gdyby stawik nadawał się do kapieli byłoby naprawdę fajnie...
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
sierpień 2010
Wieża widokowa
Widok z wieży na jez. Velence
Zamek dla dzieci
Ścieżka przyrodnicza w arboretum
Wiata w arboretum
Jeziorko

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.