Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
W Gyor odwiedziliśmy 4 muzea i to było najciekawsze. Jego siedziba  to wieża  zamku biskupiego  - jedyna część odnowionej rezydencji, którą udostępniono turystom.   
Dół wieży to hołd dla  biskupa  Apora  i ofiar sowieckich "wyzwolicieli", a na szczycie  znajduje się punkt widokowy. 
W  mrocznych kazamatach  oglądamy  miejsca i pamiątki ukrywających się tu ludzi. Jest to ciekawa i dająca do myślenia wystawa multimedialna -  panele  wyświetlają zdjęcia, filmy, słychać różne odgłosy. Prezentowane są wspomnienia biskupa - męczennika i etapy jego życia.  
Opisy, poza węgierskim  są również w języku angielskim, więc można dowiedzieć się  i poczuć grozę tego co działo się w mieście w  1945 r. za sprawą barbarzyńców ze wschodu.  Dzieci mogą się czuć nieswojo - jest ciemno i trochę straszno, ale nasz syn  niewiele z tego rozumiał.
Po drodze na górę znajduje się ekspozycja poświęcona zamkowi biskupiemu, można m.in. prześledzić poszczególne fazy budowy, zobaczyć dawne obrazy. 
Punkt widokowy pozwala spojrzeć na urokliwy Gyor z góry. Widzimy bazylikę, trochę starówki, baseny, połączenie  Dunaju i Raby.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
Piwnica - więzienie
Widok na miasto
Widok na miasto
Zdjęcie
Piwnica - więzienie
W bramie wieży

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.